Skip to main content

חניה לבעלי תג נכה באסף הרופא (שמיר)

ב- 2006 הגיעה תלונה על מצוקה קשה במקומות חניה לנכים ליד המרפאה המתמחה ב"פוסט-פוליו" וליד המחלקה האורטופדית הסמוכה. באופן טבעי, רבים מהמטופלים מגיעים ברכב עם תג נכה, אך לא שומרים עבורם מספיק מקומות (שקיימים בשטח).

בתלונה נאמר, בין השאר:

"סידורי החניה מבישים, ומאלצים נכים לבוא עם ליווי של מי שיכול להחנות ולהביא את האוטו בסוף הטיפול ממרחק רב. יש מעט מאוד מקומות חניה בכלל ומעט מאוד חניות לנכים בפרט-מפאת מהות המקום כולם תפוסים תמיד. יש נחיצות גבוהה ביותר לפנות אפילו את מגרש החניה הצמוד כולו לנכים – ורצוי עם מחסום וביקורת..."

אחרי מספר תזכורות הגיעה בדצמבר 2006 התשובה הבאה מהמנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים:

באוקטובר 2008 הגיעה התלונה הבאה:

"מגרשי החנייה, המדרכות והמעברים בין החנייה לביתנים השונים ובין ביתן לביתן אינם נגישים ואינם ידידותיים כלל, אפילו לעגלת תינוק רגילה. ממגרשי החניה אין מעבר נגיש לכביש, ואם יש כאלה – הם חסומים בעציצים ענקיים. כמעט שאין מפלסי עליה וירידה למדרכות. המדרכות עצמן מאד צרות, לאורכן יש עצים, כך שאי אפשר לעבור עם עגלה או כסא גלגלים. אין נגישות מסודרת בין הביתנים. למשל – כדי לעבור מבנין אשפוז יום ילדים לבנין של נוירולויגה ילדים / כירורגיית ילדים – צריך ללכת עם העגלה ממש כמו מכונית, להקיף את הכביש והכיכר כמו רכב. לא נגיש, לא ידידותי וסכנת נפשות".

 

בפברואר 2013 מגיעה תלונה על שינוי סדרי היציאה עם רכב נושא תג נכה. בעמדת היציאה יש מצלמה ואינטרקום והנהג נדרש להציג את התג (שלפעמים הוא מקובע לשימשה) בזווית מסויימת למצלמה ולשביעות רצונו/ה של מי שמאחורי האינטרקום. למותר לציין שעבור חלק מבעלי תג הנכה הדרישה הזאת מוגזמת (בודאי כשזה קורה ללא ידיעה מראש ובלחץ של כלי רכב שממתינים מאחור). שלחנו פקס להנהלה ולהלן התשובה מהקב"ט.

 

העדכון של קובץ רכבי הנכים כל רבעון הוא בעייתי, כי זה מבטיח אי-נעימויות לכל בעל תג נכה חדש שיגיע לבית החולים. הטכנולוגיה היום מאפשרת חיבור רצוף (עם גיבוי מקומי) למחשב משרד הרישוי, כך שלא יהיו פערי עדכון של כשלושה חודשים.

אנחנו נמשיך ללחוץ לשיפור הנגישות במוסד שבו היא הייתה צריכה להיות בבחינת "מובן מאליו"…


מידע נוסף וקישורים

  • המאמר "ברוך רופא חונים" ("גלובס", 21.1.2009) מתפרסם באתר MAKO. יש בו סקירה של מצב החניה (לא רק לנכים) במספר בתי חולים. לפי המאמר יש 90 חניות נכים מפוזרות ברחבי המתחם.
  • אתר בית החולים.
  • ביוני 2010 הגיעה תלונה לפיה קופ"ח "כללית" מערימה קשיים על נכי פוליו שמעוניינים להיבדק במרפאה. זה לא נוגע לנגישות אך עשוי לעניין את הגולשים כאן. בספטמבר 2010 המתלוננת קיבלה את התשובה הבאה: "בזמנו אכן  המרפאה לא הייתה מאושרת אבל כיום יש מקרים שמבחינה רפואית מצדיקים התחייבות לאסף הרופא. כל מקרה נדון לגופו".
  • מאמרים נוספים בנושא

    הירשמו לנגישון והשארו מעודכנים
    תשאירו מייל עכשיו ונדאג שתשארו מעודכנים כל הזמן

    This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.