מכון וייצמן יפתח את המוצר הזוכה בתחרות "גם אני יכול"

6/07/2014
 
 
מפתחי המוצר הזוכה "עין" לעיוור

בתחרות הארצית במסגרת פרויקט "גם אני יכול" זכה אשכול פיס קריית ים במקום הראשון עם המוצר ע"ל – "עין" לעיוור, אותו פיתחו ובנו מורי אסרף, עידן מוצפי ונתנאל שמאילוב מכיתה ז'1 מבית ספר רודמן בקרית ים בעזרתם של מר אורי יסוד, מנהל מתנדבי רפאל לצרכים מיוחדים - מרל"ם ועדי נחום מתנדב מרל"ם ובליווי מתנדבי נגישות ישראל צפון נ.י.צ. בראשות ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב.

 

המוצר הזוכה זכה בקטגוריה איכות הדגם, פיתוחו וגימורו ומשמש כערכת עזר לעיוור להכנת חביתה באופן עצמאי ובטיחותי.

התלמידים שקדו על פיתוח המוצר עבור שי סבן שסיפורו נגע לליבם; שי התעוור בהיותו בן שנתיים כתוצאה מסיבוך שנגרם לו במהלך הלידה. חלומו היה להכין חביתה בכוחות עצמו בצורה בטוחה ומכובדת. שי הודה לתלמידים על שהצעידו את קהילת העיוורים צעד חשוב קדימה במוצר שמאפשר להם להיות עצמאים מחד ולשמור על בטיחותם מאידך. בימים אלו מתקיים מו"מ עם מכון וייצמן להמשך פיתוחו של המוצר "עין לעיוור".

לדברי מנהלת אשכול הפיס הגב' מרים אלבז-מרצ'לי, את התהליך כולו חוו שתי כיתות האחת מבי"ס "רודמן" והשנייה מבי"ס "רבין" ובמהלכו פותחו 14 מוצרים לאנשים עם צרכים מיוחדים שהוענקו להם בערב חגיגי. התלמידים חוו במהלך הפרויקט חוויה מעצימה שכללה התנסו בכל השלבים בתיכון מוצר ומימושו, למוצר יישמו ידע מדעי טכנולוגי נלמד תוך הטמעת ערכים כמו קבלת השונה, רגישות לאחר, אכפתיות ושיאה של נתינה לאחר. לתהליך חשיבות רבה עשרות מונים מאשר עצם הזכייה בתחרות.

 

חשוב לציין בנוסף כי במעמד הענקת הפרס לתלמידים הזוכים הוכרז אשכול פיס קרית ים כאשכול פיס מצטיין בפרויקט לשנת 2014 .

ראש העיר מר דוד אבן צור ברך על התהליך ועל הזכיות וציין כי הוא רואה בתוכנית חלק בלתי נפרד מהמאמץ שמשקיעה העיר בקידום לימודי המדעים, הטכנולוגיה והחינוך לערכים.

 

 

 

           

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד