סדנת הכוונה והעצמה למתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ.

22/04/2015
 
 
סדנת העצמה למתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ.

ביום ב' 30.3.15 התקיימה סדנת העצמה נוספת למתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ, הפעם עם אורנית דקל, אשר ייסדה ומנהלת את תנועת "של"מ" (שירות לאומי למבוגר) בחברה למתנ"סים ומתמחה כל חייה בהדרכה והנחייה במסגרות שונות.

תנועת "של"מ" נוסדה במשרד החינוך ומופעלת על ידי האגף לחינוך מבוגרים והחברה למתנ"סים. היום מתנדבים בה יותר מ- 4,500 איש ביותר מ- 80 יישובים ברחבי הארץ, שעוסקים במשימות כמו סיוע לימודי בבתי ספר ובגני ילדים, מניעת אלימות, עבודה עם נוער שוליים, קליטת עליה, בטיחות בדרכים, סיוע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, ועוד. אורנית דקל הקימה מערך מתנדבים גדול כששימשה כסגנית מנהל רשת המתנ"סים ברמת השרון והתמנתה למנכ"לית "של"מ" כשהתנועה עוד היתה רק רעיון. היא שמה דגש על פרויקטים כמו "זהב בגן", המרכז 600 מתנדבים שמסייעים בגני ילדים ברחבי הארץ, "שי לחינוך", שבמסגרתו מגיעים מתנדבים לבתי ספר לסייע בצמצום פערים ומניעת  אלימות, "יש לי חבר והוא אחר" המסביר קבלת השונה ונגישות בגני ילדים ופרויקט ייחודי שבו מתנדבים אנשי כלכלה ובנקאות לתת ייעוץ כלכלי לתושבי הפריפריה.  

אורנית מלווה בהתנדבות את מתנדבי נ.י.צ. ובמקביל מייעצת למנהלי נ.י.צ. רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב.

לאחר הקדמה וסרטון שהקרינה על חשיבות מעשים טובים בין בני אדם וההשפעה ההדדית לכך, המתנדבים/ות חולקו לקבוצות עבודה וסיעור מוחות, כאשר כל קבוצה מקבלת משימה שונה ורלוונטית לנושא ההתנדבות, תוך שימת דגש לתפקידים ומשימות אשר יחולקו למתנדבים; בין התפקידים שהוצעו – הפצת העשייה בתקשורת, גיוס משאבים, רישום סיכומי ישיבות, ריכוז מיזמים פר לקוח, גיוס מתנדבים למיזמים, אחראי ציוד ועוד.

חלוקת הנושאים התבצעה במטרה להכניס יותר מתנדבים למעגל העשייה הפעילה.

בתום הפעילות העניקו מנהלי נ.י.צ. שי מבית מרים (מעון יום למשתקמי איל"ן) לאות תודה על הסדנה המרתקת שהועברה בהתנדבות.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד