ערב הוקרה למתנדבות זה"ב בגן בקריית ביאליק

10/05/2015
 
 
משתתפי ערב ההוקרה למתנדבות זה"ב בגן בקרית ביא

ערב יום רביעי 29 באפריל 2015 התקיים בבית "יד לבנים" מפגש הוקרה למתנדבות של"מ זה"ב בגן קריית ביאליק. האירוע נערך כהפתעה למתנדבות ביוזמתן ובהפקתן של הגננות והסייעות אשר משתתפות בתוכנית זה"ב בגן.
ליאת גרינברג גננת בגן "ארזים", הכינה מצגת יפה על העשייה המבורכת של המתנדבות בגנים והנחתה את הערב בחינניות רבה.

בדברי הפתיחה ברכה ליאת את מי שכיבדו את המעמד בנוכחותם: עמי ראובן, מנהל אגף החינוך, ד"ר רויטל סבירסקי, חברת מועצת העיר ומנהלת נגישות ישראל צפון, טלי סוקניק, מנהלת פרויקטים באגף החינוך, ברוריה שחר, המפקחת על הגנים,רונית רביב מנהלת ארצית של תכנית של"מ זה"ב בגן, סמי בניסטי, רכז מתנדבים עירוני, עדנה הברפלד רכזת של"מ עירונית ופנתה אל המתנדבות ואל רכזת מתנדבות זה"ב בגן רחלי ברקוביץ ואמרה:

"... ערב בו אנו מבקשים לומר תודה על תרומתכן האדירה לילדי הגנים ודרכם אף להוריהם, בנושא בטיחות בדרכים כדרך חיים, במיזם יש לי חבר והוא אחר וכסבתות בגן.

תודה על נתינה כנה ודואגת, על חיבוק חם והושטת יד אוהבת, על אנושיות, אכפתיות ודוגמה אישית... כולכן הפכתן לחלק בלתי נפרד ממשפחת הגן!"

כל הדוברים העלו על נס את תרומת המתנדבות ובראשן רחלי ברקוביץ לדור הצעיר , להורים ולקהילה ואת שיתוף הפעולה ההדוק והטוב עם הרשויות: של"מ, רשת המתנ"סים והעירייה..

עמי ראובן אמר:" יש פה משהו מיוחד...יש אתכם- הנשמה היתרה, המסירות.. חיבור של אנשים שהתחברו יחד ויצרו משהו מיוחד."

ד"ר רויטל סבירסקי אמרה: " "אני מאוד נרגשת. אני רואה בנשים הנפלאות שנמצאות כאן יוצרות דור טוב יותר. העיר הפכה בשנים האחרונות למקום של יוזמות והנחלת רעיונות כמו הנגשה ." רויטל הזכירה איך נוצר בביתה המיזם המיוחד- "יש לי חבר והוא אחר" בשיתוף עם עדנה הברפלד ורחלי ברקוביץ. וההצלחה שבאה לידי ביטוי בשילוב מתנדבת עיוורת בגן דבר שאין לו אח ורע.

ברוריה שחר אמרה:כל דבר יפה מתחיל בתשוקה. אם יש תשוקה לדבר יש הכל וזה המפתח לכל הישג ומניע את ההצלחה. "אתם המתנדבים משאב יקר. זהב."

בתום הנאומים המרגשים, שהבאתי רק חלקים מתוכם, הופיעו חמש ילדות מקסימות מגן "סביונים" עם הגננת שלהם הילה. הילדות גנבו את ההצגה במופע "משפחת זהירוני משפחה מיוחדת במינה!"
אח"כ חולקו תעודות הוקרה ופרחים למתנדבות הנרגשות וגם דיסק ובו המצגת.

בחלקו השני של הערב- עמוס ברזל, איש רב פעלים: מוזיקאי, מלחין, זמר,נגן גיטרה ומפיק תקליטים ובעל כמה פרויקטים חשובים הנעשים בהתנדבות וביניהם כתיבת תכנית חדשה לבטיחות בדרכים במסגרת של"מ זה"ב בגן ואור ירוק,הפעיל בהתנדבות את כולם בנושא שירי תנועה ואצבעות.
באוויר הורגשה אווירה של משפחתיות, יחד, התרגשות רבה ורוממות רוח.

כפי שמשתקפים מדבריה של עדנה הברפלד בעקבות האירוע:

"עם ירידת המסך של ערב ההוקרה למתנדבות של"מ זה"ב בגן הייתי כולי נרגשת. אילו לא הייתי רואה את העשייה של המתנדבים בגני הילדים לא הייתי משערת מה ניתן לעשות..... על כל אלה... ועל כל המתנדבות והגננות הנפלאות שמור נא אלי הטוב ויחד נאדיר את ילדי הגן להיות אזרחים בטוחים ואחראים יותר"

וכך כתבה רונית רביב:
"חזרתי הביתה עם לב מלא . כולי נפעמת ומלאת התרגשות מהמפגש שאורגן לכן אתמול. אין ספק שהכותרת היתה יכולה להיות – רק אהבה מביאה אהבה. עיני המתנדבות ברקו, אבל לא רק הן. כל גננת שהגיעה לצלם את המתנדבת שלה עם התעודה נראתה כמו הבת שלה באירוע משפחתי. כל סייעת שהיתה שם היתה חלק מהחגיגה וכל אחד מבעלי התפקידים היה שותף והרגיש שותף.

אין ספק שקהילתיות נמדדת בין היתר על בסיס של אמון הדדי ובקרית ביאליק שני הצדדים מחויבים לתהליך ומשקיעים בו.

ואת רחלי ואורנה שתמיד מסייעת ולצדך, יצרת רף מקצועי ביותר. זכות גדולה נפלה בחלקי להיות שותפה לעשייה שלכן."

אסיים בדבריה של רחלי ברקוביץ, המנוע של התכנית:

רחלי הודתה לכל הגורמים והשותפים לעשייה כמפורט לעיל ואמרה:" לחוש הכרת תודה ולא לבטא אותה זה כמו לעטוף מתנה ולא לתת אותה."

אז בשם כולם אודה על היוזמה היפה, הארגון וההפקה של ערב מוצלח ומרגש. לגננות,שפתחו את דלתן ואת ליבן ודאגו בין היתר, לכיבוד עשיר. לטלי על העוגה היפה והטעימה , לעמוס שהפעיל אותנו בהתלהבות ובהתנדבות ובעיקר, למתנדבות היקרות ובראשן רחלי הרכזת ואורנה בר מגן שמסייעת לה.

תודה לכולם!

כתבה וצילמה: כרמלה פגוט

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד