הישג כפול למיזם "גם אני יכול" בקריית ביאליק

7/06/2015
 
 
התלמידים מחטה"ב אורט דפנה במעמד הזכייה
התלמידים מחטה"ב אורט דפנה במעמד הזכייה

תלמידי חט"ב "אורט דפנה" מקריית ביאליק זכו אמש בתחרות הארצית "גם אני יכול" לפיתוח מוצרים לאנשים עם מוגבלויות, היחידים מכל הארץ שהצליחו לקטוף שני פרסים ראשונים עבור המוצרים שפתחו. הפרויקט נועד לעזור לאנשים בעלי מוגבלויות להתמודד עם הקשיים והבעיות בחיי היום -יום

 

בקטגוריית הפרס המצטיין בהנדסת אנוש, איכות הדגם והגימור זכה פיתוח גיטרה ייחודית המותאמת ללימוד נגינה עבור ילדים על הרצף התקשורתי. המוצר הוא תחליף לגיטרה רגילה הפועל בשילוב תוכנה מיוחדת שנכתבה לצורך כך. הגיטרה נראית ככלי מוזיקלי אותנטי, אך מאפשרת נגינה ללא מיתרים ובאמצעות מקשים המדמים אקורד שלם ומקלה על לימוד נגינה למשתמשים עם בעיות קוגניטיביות ומוטוריות.

 

הגיטרה שפתחו ובנו התלמידים מאפשרת לילדים האוטיסטים לעלות את ביטחונם העצמי, לנגן ואף להופיע באירועים חברתיים בבית הספר. למוצר קראו התלמידים "גילטרה" כי הוא מהווה גילוי, שמחה וגם שם של אחד הילדים עבורם פיתחו את המוצר – גלעד .


גם בקטגוריית 'מקוריות ויצירתיות' זכו התלמידים בפרס הראשון עם המוצר שפיתחו עבור בעלי כסאות גלגלים שמעוניינים להגיע לחוף הים ולהיכנס למים. הם פתחו ריקשה מיוחדת שאמורה להישמר בסוכת המציל, המאפשרת מעבר קל מכיסא גלגלים למתקן והובלת האדם לתוך המים .

 

את ההיכרות עם צרכי אדם עם מוגבלויות פיזיות מתחילת השנה ואת פיתוח המוצר ליווה מנהל נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. גיורא לב.

 

הזכייה מסכמת שנת פעילות, העשרה והכרת השונה של תלמידי חט"ב "דפנה" מקריית ביאליק בליווי מתנדבי רפא"ל בקהילה למען צרכים מיוחדים בראשם אורי יסוד ואבי לוי ומתנדבי נ.י.צ. בראשם ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב.

 

אין ספק כי מעבר לזכייה המכבדת, חוו התלמידים שינוי והעצמה בנושאי נגישות וקבלת השונה.

 

ההישג עולה בקנה אחד עם זכיית העיר, לפני כשבוע, ב"אות נגישות ישראל" כעיר הנגישה והמקבלת ביותר את השונה .

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד