מתנדבי נ.י.צ. סוקרים את מוזיאון חיפה

ביום חמישי 24.4.23 יצאו סוקרי נ.י.צ, למוזיאון חיפה לאמנות, על מנת להתרשם ולדווח לציבור על נגישותו מזווית ראייה של אדם עם מוגבלות
24/04/2023
 
 
אופיר, נעמי ובועז  בסקירת מוזיאון חיפה
אופיר, נעמי ובועז בסקירת מוזיאון חיפה

ביום חמישי 24.4.23 יצאו סוקרי נ.י.צ. נעמי מנדלבאום, אופיר נויהוף והרכז בועז מרחב למוזיאון חיפה לאמנות, על מנת להתרשם ולדווח לציבור על נגישותו מזווית ראייה של אדם עם מוגבלות.

ממצאי הסקירה הראו כי המוזיאון ברובו נגיש כחוק. הכניסה והמעבר בין הקומות רחבים ונגישים וכוללים מעליות רחבות עם תווית קולית ולחצני ברייל.
ישנם ספסלי ישיבה ברחבי המוזיאון ומאחזי יד לאורך מרבית המדרגות, המדרגות בעלי מרקם מישושי אך ללא צבע ניגודי.  כמו כן קיימים אמצעי עזר עבור לקויי ראיה ושמיעה בסרטונים, ומערכת whisper להדרכה במוזיאון.
תאי שירותים נגישים בכל קומה, אך חסר מאחז יד בצורת L על הקיר בצמוד לאסלה.

 

ניתן להיכנס למקום עם חיית שירות, קיים פטור מתשלום למלווה, וניתן לתאם סיורים מותאמים למבקרים עם מוגבלויות פיזיות, מוגבלויות ראיה ושמיעה.
ישנה גישה לכסא גלגלים לאודיטוריום ומקומות מותאמים. יש צורך בליווי של דיילת לכניסה הנגישה. לבמה עצמה יש מדרגות עם מאחז יד, אך עבור מרצה עם כסא גלגלים היא אינה נגישה.
אתר האינטרנט נגיש והסדרי הנגישות מפורסמים בו, כמו גם פרטי רכז הנגישות של עיריית חיפה.

יחד עם זאת במקום אין חניית נכים (באופן כללי, כל החניה באיזור מאתגרת)- בתיאום מראש ניתן להיכנס לחניית עובדים ממנה ניתן להגיע לכניסת המוזיאון.
דלתות השירותים ללא מעצור, והנהלת המוזיאון התבקשה לתקן את הליקוי.
הדלפק גבוה אך ניתן לגשת אליו מהצד באופן נוח. ואין בו לולאת השראה לכבדי שמיעה.
נ.י.צ. העבירה את הממצאים על מנת לתקנם לרכז הנגישות של עיריית חיפה, ותמשיך לעקוב אחר תיקונם.
 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד