פסטיבל דוקאביב בנמל

פסטיבל דוקאביב בנמל יוצא לדרך זו השנה הרביעית ויתקיים במתחם הקרנה מדהים שיוקם במיוחד לאירוע במתחם ארגז החול בדק הצפוני בנמל

בואו ליהנות משלל אירועים צבעוניים שיכללו: מסך הגדול ענק, בריזה מרעננת, רחש גלים מרגיע,בירה פופקורן וסרטי מוזיקה דוקומנטיריים מרגשים. מדי ערב יככבו על המסך יצירות דוקומנטריות ייחודיות ולפניהן מופעי מוזיקה מקפיצים. הכניסה חופשית!

 

טקס הפתיחה של פסטיבל דוקאביב ייערך בנמל תל-אביב ביום חמישי ה-3 במאי. הטקס עצמו הינו למוזמנים בלבד, בהשתתפות אנשי תעשיית הקולנוע, במאים, שגרירים ויוצרים. בטקס הפתיחה יוקרן הסרט: "איי וויי וויי- לא מתנצל": איי וויי-וויי הוא מחשובי האמנים הפועלים בזירה הבינלאומית כיום. עבודות האמנות הפרובוקטיביות שלו, התבטאויותיו החופשיות, הביקורתיות ומלאות ההומור בבלוג שלו ועדכוני הטוויטר השנונים והתכופים שהעלה לרשת הקנו לו קהל אוהדים נאמן בסין וברחבי העולם. אך תביעתו לדמוקרטיזציה בסין הייתה לצנינים בעיני השלטונות בארצו. לאחר שבשנה שעברה אולץ לשהות במעצר בית ממושך, גברה תשומת הלב סביבו והולידה קמפיין בינלאומי למענו. הסרט, זוכה ציון לשבח מטעם חבר השופטים בפסטיבל סאנדאנס, משרטט דיוקן של אמן רב מעוף ושל מהפכן בעל חשיבה מקורית, המטשטש את הגבולות בין אקטיביזם לאמנות ומתמודד באומץ מעורר השראה כנגד הניסיון להצר את צעדיו.

 

סרטים נוספים שיוקרנו בפסטיבל

 

6.5 בשעה 20:00: מארלי - הוא אהב נשים, מריחואנה וכדורגל והיה גם מתומכיה הבולטים ביותר של התנועה הראסטפארית. אבל אהבתו הגדולה מכולן הייתה המוזיקה, והיא זו שהפכה אותו לאגדה עוד בחייו. ההשפעה העצומה של בוב מארלי כמוזיקאי וכנביא פוליטי-חברתי היא תופעה ייחודית בהיסטוריה של המוזיקה המודרנית. בסרט המקיף ביותר שנעשה עד כה על בוב מארלי מציג הבמאי קווין מקדונלד את סיפור חייו של המוזיקאי האגדי והמהפכן, מתחילת דרכו ועד להצלחה הגלובלית. הסרט, שנעשה בתמיכת בני משפחתו, משלב ראיונות חושפניים עם נשותיו, עם כמה מ-12 ילדיו ועם רבים נוספים שהכירו אותו מקרוב. הבמאי עטור הפרסים קווין מקדונלד ('החיים ביום אחד', 'יום אחד בספטמבר') מציג את סיפור דמותו של מארלי, אשר הולידה תרבות, שפה וזרמים חדשים שהשפעתם מהדהדת בכל גם שנים לאחר מותו.
 

6.5 פול סיימון - תחת שמי אפריקה - 25 שנה לאחר יציאת אלבומו "גרייסלנד", מתאחד פול סיימון עם המוזיקאים הדרום-אפריקאים שהשתתפו ביצירתו - למופע מחווה ביוהנסבורג. האלבום, מהראשונים ששילבו את מוזיקת הפופ האמריקאית עם המקצבים שיצאו מדרום-אפריקה, עורר בשעתו סערה פוליטית. סיימון נסע לדרום-אפריקה תוך הפרה של החרם התרבותי שהטיל האו"ם על משטר האפרטהייד והואשם בזמנו על ידי תומכי החרם בפגיעה במאבקם הצודק. הסרט משחזר את הנסיבות שהובילו לשיתוף הפעולה הפורה והייחודי שעמד מאחורי האלבום, ומעמת את כוונותיו הטובות של סיימון עם הטענות של מתנגדיו. מעל ומעבר לוויכוח הפוליטי, "גרייסלנד" מתגלה כפרויקט שיתופי שנתן במה בינלאומית למוזיקאים השחורים שדוכאו במדינתם, ואפשר לסיימון להמציא את עצמו מחדש כיוצר מקורי.
 
 
8.5 בשעה 20:00: BEATS, RHYMES & LIFE: THE TRAVELS OF A TRIBE CALLED QUEST -
קיו-טיפ, פייפ-דוג ועלי שאהיד מוחמד יצרו את אחד ההרכבים המשפיעים ופורצי הדרך בהיסטוריה של ההיפ-הופ. השילוב של סימפולי ג'אז וסול נדירים יחד עם ראפ חכם וחלקלק, הפך אותם להצלחה במישור האמנותי והמסחרי כאחת, רגע לפני שהזרם הגנגסטרי השתלט על הסצנה. סרטו של מייקל רפפורט משחזר את סיפורה של הלהקה וחושף את הקרעים הפנימיים שהובילו לפירוקה המפתיע ב-1998. לצד חומרי ארכיון וראיונות נרחבים עם חברי ה"טרייב", רבים מגדולי הז'אנר מופיעים בסרט ומתארים כיצד הלהקה השפיעה עליהם: "הביסטי הבויז", "הרוטס", "באסטא-ריימז" ועוד. למרות הרצון לשחזר את הצלחת העבר, המעקב של הסרט לאחר איחוד הלהקה ב-2008 מגלה שהמתחים הישנים בין חבריה עדיין קיימים.
 
9.5 בשעה 21:00: U2 מהשמיים ומטה - לרגל השנה ה-20 ליציאת "אכטונג בייבי", אלבומה החלוצי של הלהקה U2, יצא הבמאי זוכה האוסקר דיוויס גוגנהיים ("אמת מטרידה") לשחזר בפרוטרוט את תהליך היצירה ואת הנסיבות שהובילו להקלטתו. גוגנהיים חוזר עם בונו, אדג', לארי מאלן ואדם קלייטון לברלין, שם הוקלט האלבום במקביל לנפילת החומה, ומגלה שמאחורי סיפור ההצלחה של הלהקה הסתתר משבר יצירתי שאיים על אחדותה. חומרים נדירים מתהליך ההקלטה, ראיונות אישיים עם הארבעה ועדותן של דמויות מרכזיות כמו המפיק האגדי בריאן אינו, חושפים צד פגיע ולא מוכר של אחת הלהקות המצליחות בעולם. מה שהחל בחיפוש נואש אחר כיוון שונה, הסתיים באלבום שנכנס לספרי ההיסטוריה בזכות שילוב חסר תקדים של רוק מסורתי ומוזיקה אלקטרונית חדשה.


תאריך 3/05/2012 20:00 - 10/05/2012 23:00
מיקום נמל תל-אביב
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד