הפנינג לכל המשפחה בפארק רעננה - מרכז הרכיבה הייחודי "בכל אופן רוכבים"

מרכז הרכיבה היחודי הפועל בפארק רעננה תחת השם - "בכל אופן רוכבים" – ומאפשר לבעלי מוגבלויות ובעלי צרכים מיוחדים בני כל הגילאים לרכוב על אופניים, יקיים הפנינג פתוח לציבור הרחב, שיכלול מוקדי פעילות שונים לציון 6 שנים של פעילות מבורכת

 

האירוע יתקיים ברחבת הגלגליות בפארק רעננה ותתקיים בו פעילות עשירה הכוללת בין השאר: מעגל מתופפים, ציורי קריקטורות, עיצוב בלונים, קעקועים, מופע מוסיקלי של להקת Sodafunk  במיטב שירי הסבנטיז.

 

לראשונה תתקיים גם תחרות עוגות מעוצבות בנושא אופניים. העוגות יימכרו במקום וכל ההכנסות הן קודש לטובת המשך הפעילות של קרן "רועי לא אחסר" למען ילדי רעננה.


האירוע יתקיים במעמד ראש העיר רעננה, נחום חופרי, ובהשתתפות חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק הרווחה והשירותים החברתיים, בלה צור, ומכובדים נוספים.

 

המרכז הייחודי הוא פרי יוזמה של עיריית רעננה וקרן "רועי לא אחסר" והוא פועל בפארק רעננה מזה שש שנים. במרכז פעילים כ- 140 רוכבים (כ- 100 הינם תושבי רעננה) - ילדים ומבוגרים - והם זוכים להזדמנות שווה לפעילות ספורטיבית וחברתית. המרכז מיועד לבעלי כל סוגי המוגבלויות  – נכויות פיזיות, שכליות ותחושתיות.


הפעילות מתקיימת מספר פעמים בשבוע בקבוצות קטנות ומלווה על ידי צוות של כ-30 מתנדבים, חלקם תלמידי תיכון וכוללת רכיבה על אופנים מסוגים שונים המותאמות לבעלי המוגבלויות:  אופני הנעת ידיים בשכיבה, אופני הנעת ידיים בישיבה, תלת אופן, אופני שני גלגלים ואופני טאנדם (אופנים לשיווי משקל המיועדות לשני רוכבים). הפעילות של הרוכבים מתקיימת פעילות גם מחוץ למרכז וכוללת השתתפות בהקפת הכנרת ובאירועים עירוניים דוגמת מצעד המחולות ומרוץ רעננה.

 

ראש העיר רעננה, נחום חופרי: "לכל אחד הזכות וההזדמנות לקחת חלק שווה בקהילה והפעילות הענפה במרכז מאפשרת לשלב את בעלי המוגבלויות בכל פעילות, ומבלי שהמגבלות שלהם יהוו מכשול כלשהו. זהו שילוב מנצח של עבודה משותפת של גוף ונפש".


לדברי מנהל מרכז הרכיבה, עו"ס גלבוע זלטין, רכז ספורט שיקומי באגף לשירותים חברתיים: "הפעילות בפארק היא אידיאלית ומאפשרת לרוכבים השתלבות חברתית, ומעבירה להם את המסר שהם חלק מהקהילה. כל זאת כמובן תוך עבודה על שיפור היכולות המוטוריות, העלאת הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות האישית. לאורך השנים נוצר גם חיבור חזק וקשר קרוב בין המתנדבים למטופלים".


תאריך 8/05/2012 16:30 20:00
מיקום פארק רעננה, רחוב ירושלים מול בית לוינשטיין
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד