תערוכה ייחודית של יצירות אמנות, מעשה ידיהם של נכי צה"ל

תערוכה של עשרות יצירות אמנות מעשה ידם של נכי צה"ל מבית הלוחם בת"א. התערוכה היא תולדה של שיתוף פעולה קהילתי/אמנותי בין ארגון נכי צה"ל לחברת ד"ר פישר

 

"האמנים הנכים, העוסקים בציור, כמעט בכל נושא אפשרי, תמיד במבט אופטימי ובצבעים מרהיבים, מוכיחים, כי הם ממשיכים ליצור ולפעול חרף מוגבלותם הפיזית או הנפשית ושומרים על אמונה וחיוך בחייהם" אומר דורון פולק, אוצר התערוכה. "התערוכה מכילה ארבע סדרות של ציורים: עבודות דיוקן המתארות את האמנים עצמם והאנשים המעורבים בחייהם. ציורי נוף פסטוראליים בהם משובצים חלקים תיאוריים סוריאליסטיים. סצנות ריאליסטיות של חיי יומיום טריוויאליים בהם משובצי קטעי תנועה ומעוף. ציורים בסגנון מופשט, הנוגעים במגרות הנפש של הציירים האמנים", מוסיף.
 
את נכי צה"ל חנכו בפרויקט אמנים ידועים וביניהם: ברכה גיא, מירב סודאי ותרצה אולמן. בארגון נכי צה"ל מברכים על היוזמה ורואים בה פועל יוצא של מדיניות הארגון המבקש להביא את פעילות נכי צה"ל אל הקהילה.
 
"נכי צה"ל ופועלם בכל התחומים הם חלק מהפסיפס המרכיב את החברה בישראל. האמנות היא כלי שיקומי עבור נכי צה"ל ואני מברך על הצגתה בתוך הקהילה בה חיים הנכים" , אומר חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל.


תאריך 9/05/2012 18:00 - 9/06/2012 22:00
מיקום גלריית ZoA בבית ציוני אמריקה
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד