כנס השיקום הארצי ה-9 של עמותת חומ"ש - הודעה ראשונה וקול קורא להגשת תקצירים

כנס השיקום הארצי התשיעי של עמותת חומ"ש יתקיים בימים שני ושלישי 3/4 במרץ 2014, הכנס יתמקד במגוון סוגיות שיקומיות, ברוח אמנת האו"ם בדבר זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות (Convention on the Rights of People with Disabilities) אשר אושררה בספטמבר 2012 על-ידי מדינת ישראל. הכנס יעסוק בתחומים מרכזיים בחייהם של אנשים עם מוגבלויות פיזיות, חושיות, התפתחותיות ונפשיות ויבחן כיצד אלו מושפעים מהאמנה ואלו שינויים נדרשים בכדי לקדם את ערכי היסוד של האמנה. הכנס יתמקד בהשלכות האמנה על קידום השיקום במכלול תחומי חיים, השלכות של אמונות אישיות על מימוש ערכי האמנה וכן בחינת האופן שבו ערכי האמנה יכולים לסייע לפרט עם מוגבלות להגיע להגשמה עצמית. כמו כן, הכנס ידון בדילמות אשר מציבה האמנה בפני הלקוחות ואנשי המקצוע העוסקים בתחום השיקום. הכנס ייתן במה לעשייה השיקומית עם דגשים על חמישה תחומים מרכזיים:

 

 

 

הכשרה ותעסוקה:

 

 

האמנה מדגישה את זכותם של אנשים עם מוגבלות לעבוד בשוויון עם אחרים. רצועה זו תכלול עבודות שיציגו את התהליכים שעוברים על לקוחות בתחום זה, כולל: הכשרה מקצועית ,שינויים בתעסוקה לאור חוק לרון ובכלל, תעסוקה בשוק החופשי, קידום זכויות בתעסוקה על ידי ארגוני נכים, אמונות ודעות קדומות והשלכתם על מימוש תעסוקה, נגישות לטכנולוגיה ולהתאמות אשר פורצות אפשרויות חדשות, סיפורי הגשמה של לקוחות בתחום.

 

שיקום בראי החוק:

 

 

רצועה זו תעסוק בשינויים תחיקתיים בתחום המוגבלות לאור האמנה. יתקבלו עבודות אשר עוסקות בסוגיות של נגישות, צמצום פערים בנגישות לשירותים, ביטחון אישי, אפוטרופסות, סטיגמה והדרה ומקומם של הלקוחות בשיח על ניסוח וקידום האמנה.

 

בריאות ומוגבלות באוכלוסיות ייחודיות:

 

 

רצועה זו תכלול עבודות הקשורות להיבטים שונים של בריאות, מוגבלות ורצפי טיפול באוכלוסיות ייחודיות כולל: סוגיות ייחודיות לילדים עם מוגבלות, נשים עם מוגבלות, מוגבלות בקרב קבוצות מיעוט, עולים, קבוצות מהגרים, מוגבלות בקרב הציבור החרדי, מוגבלות וחד-מיניות, מוגבלות בגיל הזקנה, ריבוי מוגבלויות (multiple diagnosis) וקידום צרכים רפואיים של אנשים עם מוגבלות.

 

שוויון ועצמאות בקהילה:

 

 

האמנה שמה דגש עליון על זכותם השווה של אנשים עם מוגבלות לאורך כל מעגל החיים לחיות בקהילה. ברצועה זו תהיה התייחסות לסוגיות הקשורות להגשמת השילוב הקהילתי. בין היתר נתייחס למחסומים העומדים בפני שילוב, הגשמה בשילוב ותחומים חדשים אשר כיום אנשים עם מוגבלות משתלבים בהם, שינויים במוגבלות בראי התקשורת, שילוב במערכת החינוך, שילוב במסגרות פנאי, דיור וסנגור עצמי.

 

זוגיות, מיניות ומשפחה:

 

 

האמנה קוראת להפסקת ההפליה כלפי אנשים עם מוגבלות בכל הקשור לתחום מערכות היחסים, נישואין, משפחה והורות. רצועה זו תעסוק בדילמות וסוגיות הקשורות לתחום זה כולל מיניות, טיפול ושיקום מיני, הריון, הקמת משפחה והורות בקרב אנשים עם מוגבלות.

       

 

הנכם מוזמנים להציג בכנס את העשייה המקצועית הייחודית שפותחה בשדה השיקומי .

יתקבלו בברכה נושאים עיוניים, מחקריים ויישומיים כמו גם סיפורי התמודדות והגשמה אישיים אשר חשיפתם תעשיר את הנוכחים בכנס.

 

בברכה,

יפה ארפה
יו"ר הכנס

 

ד"ר שירלי ורנר
יו"ר הועדה המדעית

 

הגשת תקצירים תתאפשר באמצעות אתר האינטרנט של הכנס בלבד.

מועד אחרון להגשת התקצירים: 10 בנובמבר 2013

 

מידע מפורט על הכנס והנחיות להגשת תקצירים  מידע מפורט על הכנס והנחיות להגשת תקצירים

תאריך 3/03/2014 - 4/03/2014
מיקום כפר המכביה, רמת גן
מארגן האירוע עמותת חומ"ש
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד