מופע "כחול לבן" של להקת אקי"ם

6 אנשים בעלי מוגבלות גברו באודישנים על עשרות מועמדים, ומרכיבים כיום את "הלהקה של אקי"ם", אשר מעלה מופע מוזיקלי מרגש. "במוזיקה, החסרונות שלהם הופכים ליתרונות", מספר המנהל המוזיקלי רועי טל

ב-3 בינואר (שישי) יעלו שישה זמרים מוכשרים על הבמה, ויופיעו מול קהל שוודאי יופתע לגלות את כשרונם. מעט מאוד אנשים עם מוגבלויות זוכים להגשים את חלומם ולבטא את הכשרון המוזיקלי שלהם בליווי מקצועי. בזכות המפיק המוזיקלי רועי טל, כעת זה מתאפשר: "יום אחד הגיעו חבר'ה מאקי"ם לבקר באולפן שלי ופשוט התאהבתי. ראיתי כמה כשרון וכמה אהבה למוזיקה שהרגשתי שצריך לעשות עם זה משהו, לתת להם מקום, מסגרת".

 

הפרויקט, בהתנדבות מלאה של טל ושל הנגנים שהצטרפו אליו, התחיל באודישנים אליהם הגיעו עשרות אנשים. לאחר תהליך מיון, נותרו השישה שהם היום להקת אקי"ם הראשונה, אשר תופיע על הבמה עם שירים עבריים מוכרים ושיר אחד שכתבה והלחינה אביב וולף, שהגיעה יחד עם רועי טל לראיון באולפן ynet.

"זה בית ספר למוזיקה", אומרת וולף, שניסתה בעבר להתקבל לתכניות "כוכב נולד" ו- the voice, "זה גם נותן בטחון, וזו גם מקפצה. הופעתי בעבר מול קהל, אבל זה אף פעם לא היה במסגרת להקה, במסגרת פרויקט כזה רציני. בשבילי זו המתנה הכי גדולה שיכולתי לקבל". על התכניות להמשך מספר טל: "המטרה היא להעלות מופע מוזיקלי שירוץ בארץ, כמופע מן המניין. הקהל יהנה מחוויה מוזיקלית מרגשת עם ערך מוסף. אנחנו לא מנסים לטשטש את המוגבלות בשום צורה אלא הופכים אותה ליתרון עם האותנטיות של הזמרים בפרויקט".

מופע "כחול לבן" של להקת אקי"ם, יעלה כאמור ב-3 בינואר ב-13:00 בבית היוצר שבנמל תל אביב, וכל ההכנסות ממנו קודש לקיום הלהקה.

 

לקריאת הכתבה המלאה ב ynet (כולל סרטון ראיון עם אביב וולף ורועי טל) - לחצו כאן


תאריך 3/01/2014
מיקום בית היוצר, נמל תל אביב
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד