"גילגולון" – פריצת דרך בטיולי טבע לנכים
12/01/2010
 
 

סגן גיל בדיחי, קצין שריון, נפל ביום 13.3.02 בפעילות מבצעית ברמאללה, בימי האינתיפאדה הקשים, שקדמו למבצע "חומת מגן".
גיל, שהיה מפקד מחלקת שריון, נקרא להיכנס עם מחלקת הטנקים שלו לסמטה צרה בה נלכדה כיתת חי"ר תחת אש, במטרה להטות את מקורות הירי, ולחלץ את חיילי החי"ר. המשימה בוצעה, חיי החיילים ניצלו.

הוריו של גיל, יעל ואבנר בדיחי, בחרו ללכת בדרכו, דרך הנתינה והדאגה, גם כקצין לחייליו, ויזמו פרויקט חדשני וראשוני בשם "גילגולון".

גילגולון במעלה ההרה"גילגולון" מאפשר לילדים, נוער ובוגרים עם מגבלות תנועה, לצאת אל חיק הטבע ולטייל בדרכים לא סלולות, לראשונה בישראל.

עגלת ה"גילגולון" נישאת על גבי גלגל אחד בלבד, דבר המאפשר להסיע את ה"גילגולון" בכל מקום. את ה"גילגולון" נושאים שני מתנדבים, בני נוער או בוגרים, גברים ונשים. ה"גילגולון" מאפשר טיולים משותפים לנכים ולציבור הרחב.
ה"גילגולון"מהווה פריצת דרך משמעותית ומאפשר, גם לנכים קשים, ליהנות משכיות החמדה של ארצנו, מבלי להתחשב במגבלות השטח. בעזרת ה"גילגולון" יכולים גם ילדים נכים להצטרף לטיול השנתי עם חבריהם לכתה...

פרויקט "הגילגולון" מתקיים בשיתוף עם עמותת אתגרים, המקיימת פעילויות אתגריות לנכים בטבע כאמצעי לשיפור איכות החיים, למימוש תחושת החופש ומיצוי יכולות האדם.

הגדרת הפעילות:

 • טיול שנתי עם גילגולוןהקמת חוגי טבע לילדים נכים – טיולים ופעילות בטבע.
 • הקמת חוגי משפחות מטיילות – טיולים מודרכים למשפחות נכים. המשפחה משתלבת בהפעלת הטיול.
 • טיולים עבור נכי צה"ל -  בשיתוף היחידות הצבאיות.
 • שילוב ה"גילגולון" בפעילות האתגרית הקיימת ב"אתגרים" עבור נכים - בוגרים וילדים.
 • פעילות שוטפת של "אתגרים" הכוללת שימוש ב"גילגולון" במסגרת  חוג המטיילים "אתגר", חוג משפחות מטיילות שהחל פעילותו ביוני 2007, חוג העצמת נשים המטיילות עם ה"גילגולון".
 • בעקבות אישור השימוש ב"גילגולון" על ידי משרד החינוך – מושאל ה"גילגולון" לבתי ספר עבור תלמידים נכים המשתלבים בטיולים השנתיים של כיתתם.
 • משפחות המעוניינות לטייל עם ה"גילגולון" באופן עצמאי, יכולות לפנות ל"אתגרים" ולקבל את הגילגולון בהשאלה, לאחר הדרכה מתאימה.
 • המטרה היא להרחיב את הפעילות ולעודד "גופים מטיילים" כדוגמת קק"ל, החברה להגנת הטבע והחברה למתנ"סים להציע לציבור המטיילים טיולים המשלבים את ה"גילגולון".

  עלות "גילגולון" יחיד היא כ-15,000 ש"ח. ה"גילגולון" מיוצר בצרפת. "אתגרים" ובשיתוף משפחת בדיחי המלווה את הפרויקט, עושים מאמצים רבים להסב את ייצור ה"גילגולון" לארץ, על מנת להוזיל עלויות, לעת עתה ללא הצלחה.

  לשם רכישת ה"גילגולונים" קיימה המשפחה ערבי התרמה, במסגרתם נרכשו עד כה 11 גילגולונים. לצורך תרומה לרכישת "גילגולונים" נוספים, יש לפנות ל"אתגרים" או למשפחת בדיחי.

  לפרטים נוספים ותיאום השאלת גילגולון

  יעל ואבנר בדיחי
  טל': 02-5344773, 054-4656614
  מייל
  אתר האינטרנט

  עמותת אתגרים  בטל': 03-5613585

  הדפסשלח לחברהוסף תגובה
  עבור לתוכן העמוד