חברת צעצועים יצרה בובות יפהפיות עם מוגבלויות

חברת הצעצועים הבריטית Makies החלה לייצר בובות עם מוגבלויות שונות. התוצאה מרגשת ומעוררת השראה
19/05/2015
 
 
3 בובות: עם מקל נחייה, עם מכשיר שמיעה ועם כתם לידה

כידוע, צעצועים הם חשובים להתפתחותם של ילדים ובגלל שהם חלק אינטגרלי כל כך מהחיים שלהם, ישנה גם הרבה ביקורת על כך שלא מייצרים צעצועים שילדים עם מוגבלויות יכולים להזדהות איתם. אך לאחרונה מסתמנת מגמה קטנה של שינוי ולפני מספר חודשים נחשפנו לאישה שמייצרת בובות עם תסמונת דאון. כעת, החלה חברת הצעצועים הבריטית Makies לייצר בובות עם מוגבלויות שונות כמו לקויות שמיעה, כתמי לידה ועוד. התוצאה מרגשת ומעוררת השראה.

החברה הבריטית מתחמה בייצור בובות בהתאמה אישית כך שיראו כמו הילדות אליהן הן יגיעו. הבובות המקסימות הללו הן הראשונות לעבור דרך מדפסת תלת-מימד ויש אפשרות להוסיף להן בהתאמה אישית מכשירי שמיעה, מקלות הליכה, כתמי לידה וצלקות. החברה גם עובדת בימים אלו על בובה עם כיסא גלגלים. "זה פנטסטי שתהליך הייצור שלנו יכול לתת מענה לצרכים שלא מקבלים מענה בידי חברות צעצועים מסורתיות", סיפר סמנ"כל מייקיז מת'יו וויגינס, "אנחנו מקווים להפוך כמה ילדים והוריהם למאוד מאושרים עם האביזרים הנלווים הללו".

בחברה סיפרו כי הם קיבלו השראה לבובות שלהן מדף הפייסבוק של הקמפיין "צעצועים כמוני" ( Toy Like Me), שנוצר בידי שתי אמהות חירשות במטרה לחולל שינוי בעולם הצעצועים, כך שיכיל גם בובות עם מוגבלויות. דף הפייסבוק שלהן הפך ויראלי אחרי שפורסמו בו כמה מהפכים לבובות שנעשו בידי הורים לילדים עם מוגבלויות. הם שמחו מאוד על ההישג שלהם, שבהשראתם חברה ייצרה בובות עם מוגבלויות, וזה עודד אותם להמשיך ולקרוא גם לחברות אחרות לתרום את חלקן, "נו, לגו, פליימוביל, מאטל", הם כתבו, "770,000 ילדים בבריטניה עם מוגבלויות צריכים צעצועים שייצגו אותם עכשיו!"

מדובר ביוזמה מבורכת ונקווה שירבו כמוה. למען האמת, זה יכול לעזור גם לילדים ללא מוגבלויות כדי ללמד אותם על השונה מהם. יחד עם זאת, יש ליוזמה הזו בעיה קריטית: המחיר של הבובות הוא כ-108 דולר, לא זול בכלל.

הכתבה התפרסמה לראשונה באתר "חורים ברשת" - לחצו כאן

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד