הפעוטה בלי הידיים פגשה בטייסת חסרת הידיים

3/08/2015
 
 
רא וקוקס מתחבקות

רות אוולין פריינק, הידועה בכינויה 'רא' היא ילדה בת שלוש שנולדה ללא ידיים. לאחרונה פגשה את ג'סיקה קוקס, 32, שנולדה גם היא ללא ידיים והיא הטייסת הראשונה בעולם בעלת נכות זאת. המפגש קרה במסגרת סרט דוקומנטרי שנעשה על קוקס, "Right Footed", המתעד את מסע הפיכתה לטייסת.

אז איך מתחבקים בלי ידיים? "התמונות מראות בבירור שלא צריך ידיים בשביל חיבוק", אמרה קוקס. "זה מיוחד ששתינו מרגישות את אותה תחושה משותפת – מה זה חיבוק בלי ידיים".

אמה של רא, קרלין, שנסעה עם בתה 6 שעות בכדי לפגוש קוקס, אומרת שהיא עשתה זאת בכדי שבתה תוכל להתגבר על כל מכשול ושתדע שהיא לא צריכה ידיים בכדי להגשים כל חלום. ואכן, במקרה של קוקס, אפילו השמיים הם כבר לא הגבול; בנוסף להפיכתה לטייסת, קוקס היא גם חסרת הידיים הראשונה להיות בעלת חגורה שחורה בארגון הטאקוונדו האמריקאי, היא יכולה לנהוג ברכב, להקליד ואפילו לנגן על פסנתר. וואו!

רא הולכת בעקבותיה של קוקס וכבר בגיל שלוש "היא יכולה להאכיל את עצמה מזונות מסויימים ולתפעל אייפד כאילו אין מחר. היא יכולה להרים דברים בעזרת רגליה ולסחוב אותם בעזרת סנטרה", אומרת האם הגאה. "מאז שחזרנו הביתה היא לא מפסיקה לקרוא 'היא ממש כמוני. אין לה ידיים כמוני".

קוקס, שזכתה בשיא גינס על הפיכתה לטייסת, הראתה לרא את המטוס אותו היא מטיסה וחתמה על פוסטר בעזרת רגלה הימנית עם הקדשה: 'רא, את יכולה לעשות כל דבר! אוהבת, חברתך בעלת הרגל הימנית".

 

לכתבה שהתפרסמה באתר מאקו - לחצו כאן

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד