ייצוג הולם: חברת "לגו" תשווק דמות על כיסא גלגלים

על רקע הלחץ שמופעל על חברות צעצועים לייצור בובות מציאותיות יותר, הציגה החברה את הדמות החדשה שלה, שתהיה חלק מהסט "כיף בפארק" שישווק בחודש יוני הקרוב. העיתונאית רבקה אטקינסון, שהחלה את הקמפיין הגלובלי הקורא ליצור גם דמויות בעלות מוגבלויות, בירכה על המהלך: "צעד עצום בחשיבותו שאומר לילדים עם מוגבלויות שהם חלק מתרבות המיינסטרים"
9/02/2016
 
 
דמות של "לגו" - ילד על כיסא גלגלים

הדמות החדשה בסט של חברת "לגו" - ילד על כסא גלגלים. כבר מאז השנה שעברה קורא ארגון "צעצוע כמוני" (Toy Like Me) לחברות הצעצועים לייצר דמויות בעלות מוגבלויות, זאת בכדי ליצור ייצוג הוגן וטוב יותר של חלקי החברה במוצריהן.

חברת "לגו" הרימה את הכפפה והודיעה כי בחודש יוני הקרוב ישווק סט חדש של סדרת המוצרים שלה, הכולל בין השאר דמות של ילד היושב בכסא גלגלים. בסט הנקרא "כיף בפארק" יהיו גם דמויות של רוכב אופניים, מוכר נקניקיות, כלב ומספר בני משפחה.

רבקה אטקינסון, עיתונאית אמריקנית ואחת ממייסדות הארגון "צעצוע כמוני", בירכה על המהלך. "מדובר בצעד עצום בחשיבותו", היא אמרה, "בגלל שמדובר במותג גדול ואהוב כמו 'לגו', המקרה הספציפי הזה אומר המון".

"מדובר במסר לילדים עם מוגבלויות כי המותג עומד מאחוריהם ושהם חלק מתרבות המיינסטרים", הוסיפה אטקינסון. הקמפיין "צעצוע כמוני" רץ ברשת כבר מספר חודשים ומקבל חשיפה עולמית, ומדובר בהישג משמעותי הראשון שהוא מניב.

 

הכתבה התפרסמה לראשונה בחדשות nana10 - לחצו כאן

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד