סטארט אפ בשבוע: כך יידעו כבדי שמיעה מתי מסמסים להם

26/08/2012
 
 
ההתקן המואר לטלפון (הגדל)

הרקע: בדומה ללא מעט סטארט-אפים רפואיים, גם dreamZon נולד כמענה לבעיה שממנה סבל בן משפחה של היזם, אלי פדן. הוריו, כבדי שמיעה, נהגו לתקשר איתו באמצעות מסרונים. היו רגעים שבהם ההורים הניחו את המכשיר בצד ולא ראו שהגיע מסרון חדשים. "הוא היה מתקשר אליהם לומר להם שהוא באזור וישמח לקפוץ, וכשהם היו עונים הוא כבר לא היה בסביבה", מספר אלון שוורצמן, ממייסדי החברה והיום סמנכ"ל השיווק.
לפדן יש רזומה שכולל ניהול ועיסוק בפיננסים בחברות היי-טק ותקשורת והוא אף ניהל בעבר את חברת אודיודנט שעוסקת בתחום מכשירי השמיעה. שוורצמן מגיע מתחום התוכנה. השניים החלו את הדרך בסקר שוק מקיף בקרב קהילת החרשים ובהמשך החלו לאפיין את המוצר.
השוק: כ-250 מיליון בני אדם בעולם הם לקויי שמיעה ברמה זו או אחרת. שכיחות בעיות השמיעה מחריפה עם הגיל, כאשר בקרב בני 55 ומעלה, לפחות 15% מוגדרים ככבדי שמיעה ומעל גיל 65 - כ-30%.
סוגיית פספוס צלצולי הטלפון או צפצופי המסרון הנכנס, כשנמצאים בבית, רלוונטית לא רק עבור חרשים ממש. גם מי שסובלים מאובדן שמיעה חלקי, אפילו כאלה שיכולים לנהל שיחת טלפון, לא בהכרח ישמעו מכשיר שמצלצל כשהם בבית, למשל כאשר הם יושבים מול הטלוויזיה שפועלת בקול רם. כמו כן, חלק מכבדי השמיעה מסירים את מכשיר השמיעה כשהם מגיעים הביתה, ולכן לא ישמעו את הצלצול של המכשיר.

 

להמשך קריאת הכתבה כפי שפורסמה לראשונה באתר גלובס

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה סטארט אפ בשבוע: כך יידעו כבדי שמיעה מתי מסמסים להם: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד