אפליקציות להפעלת סמארטפון ללא ידיים ולהפסקת גמגום

13/11/2014
 
 
משתמש מפעיל סמארטפון באמצעות העיניים

כשבני רביד עונד אוזניה ומפעיל את אפליקציית DAFFAF הגמגום שלו מפסיק והוא מדבר באופן שוטף. עודד בן דב מביט על הסמארטפון שלו, מפעיל אותו ואפילו מחייג רק באמצעות הזזת העיניים, בעזרת אפליקצית Sesame Enable שפיתח לבקשתו של מוגבל בתנועה.

 

אפקט המקהלה

רביד, יושב ראש ארגון המגמגמים בישראל, מספר "האפליקציה משמיעה לי את עצמי דרך פילטרים. קוראים לזה אפקט המקהלה, וזה איכשהו משבש את אפקט הגמגום. פילטר אחד גורם לי לשמוע את עצמי אחרי השהיה קצרה, כמו הד. הפילטר השני משמיע לי את עצמי בשינוי תדר".

"המדע לא פיצח עד הסוף את הגמגום", הוסיף רביד שהודה כי הוא לא יודע בדיוק כיצד אפקט המקהלה עוזר בשיבוש הגמגום. הוא הסביר כי כרגע האפליקציה עובדת על 30 אחוז מהמגמגים.

רביד הציג את האפליקציה לקראת שבוע הגמגום שיתקיים בשבוע הבא. "באירועים האלה אנחנו מזמינים את כל מי שרוצה לבוא, אבל בעיקר את המגמגמים שיוכלו לפגוש מגמגים אחרים ולשמוע הרצאות". פרטים נוספים אפשר לראות באתר של הארגון .

 

לחייג במבט ישיר

בסמארטפונים כמו סדרת הגלקסי של סמסונג, המצלמה הקדמית וחיישנים נוספים יכולים לסייע בהפעלה של אפשרויות בטלפון, אך לא מחליפים את הצורך במגע עם האצבע. זה מה שאפליקציית Sesame של בן דוב עושה.

"יש לי שותף, גיורא ליבנה שמשותק מהצוואר ומטה", מספר בן דב, הוא יצר קשר ואמר "אני לא יכול להזיז ידיים, האם תוכל לפתח סמארטפון שאוכל להשתמש בו?".

בן דב הדגים כיצד פתח את המכשיר בפעולה קולית של "סומסום הפתח", ללא צורך להקיש על מקש הנעילה. משם אפשר לבחור אפליקציות ולהפעיל אותן, או לדפדף בעמודים, באמצעות מבט והזזת הרש והעיניים. בן דב אומר כי היישום דומה למסך שיש לפיזיקאי המשותק סטיבן הוקינג, "אבל הייחודיות פה זה השימוש במצלמה של הטלפון. לא צירך חומרה מיוחדת שמייקרת את המוצר".

לאתר החברה - לחצו כאן

 

 

הכתבה התפרסמה לראשונה ב ynet - לחצו כאן 

דרג את הכתבהדירוג כתבה אפליקציות להפעלת סמארטפון ללא ידיים ולהפסקת גמגום: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד