בקרוב: משקפיים שיעזרו ללקויי ראייה לראות

האם המשקפיים המפורסמות מ"מסע בין כוכבים" הופכות למציאות? נסיינים זיהו באמצעותם מכרים ישנים, חפצים בסביבתם ואף את כלב הנחייה שלהם
7/08/2014
 
 
ג'ורדי לה פורג' העיוור מהסדרה "מסע בין כוכבים

גוגל העניקה חצי מיליון יורו לפיתוח ושיווק המשקפיים, שמסייעים ללקויי ראייה לקרוא מספרי אוטובוסים ולזהות את פני יקיריהם. האם המשקפיים המפורסמות מ"מסע בין כוכבים" הופכות למציאות?

הטכנולוגיה העכשווית מאפשרת לא מעט הקלות על חייהם של נכים, חירשים, עיוורים ואנשים עם מוגבלויות נוספות. כעת הדיבור הוא על משקפיים חכמים שלא רק יובילו את העיוורים - אלא ממש יאפשרו להם "לראות".

מדובר במשקפיים שמזכירים את ה"משקפיים" שהרכיב ג'ורדי לה פורג' העיוור מהסדרה "מסע בין כוכבים", ובאמצעותן הצליח לראות. מצלמה תלת-ממדית המורכבת על המשקפיים קולטת עצמים מהסביבה הקרובה ומשרטטת אותם בקווים מובלטים וברורים על פנים עדשות המשקפיים, באופן כזה שחלק גדול מלקויי הראייה - שמסוגלים לפענח רק סימנים ברורים וקרובים אליהם - יכולים לזהות. באופן כזה הם יוכלו לקרוא שלטי חנויות או מספרי אוטובוס, וגם לזהות פנים של קרובים אליהם.

המוצר זכה בתחרות חידושים של חברת גוגל לצרכי צדקה, וקיבל חצי מיליון יורו לפיתוח ולשיווק לשוק הרחב. מדובר בפרויקט משותף של אוניברסיטת אוקספורד והקרן הלאומית לעיוורים בבריטניה, ווהכסף יאפשר להם לייצר 100 יחידות של המשקפיים ולבחון אותם על כ-1,000 נסיינים מקהל היעד. עד כה, הנסיינים שכבר בדקו את המשקפיים דיווחו כי הם זיהו באמצעותם מכרים ישנים, חפצים בסביבתם ואף את כלב הנחייה שלהם.

לכתבה המלאה שהתפרסמה באתר וואלה! - לחצו כאן

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד