תעסוקה איכותית לאנשים עם מוגבלות: בית איזי שפירא מקיים קורס מידענות לבוגרים עם ASD (אספרגר) וליווי בוגרים ומעסיקים

25/09/2017
 
 

קורס הכשרה מקצועית חדש יסייע לאנשים בתפקוד גבוה בספקטרום האוטיסטי להשתלב בשוק המתפתח של מידענות עסקית. הקורס הוא חלק ממסלול ההכשרות "נתיב נגיש לתעסוקה" של מכון טראמפ בבית איזי שפירא ברעננה המיועד להכשיר אנשים עם מוגבלות לעולם העבודה הישראלי ולשלבם בתחומי עיסוק ההולמים את כישוריהם. בתכנית שותפים גם מחלקת השיקום במוסד לביטוח הלאומי וחברת "אורטל ניהול ידע ופיתוח הדרכה". זכאים לסל שיקום בביטוח לאומי, יקבלו החזר מלא לעלויות על ידי ביטוח לאומי. 

 
הקורס מיועד לבני ובנות 21 ומעלה, בוגרי מערכת החינוך בעלי אבחון תקף ASD ( או אספרגר) בעלי יכולת טובה של הפעלת מחשב ויישומים שונים, יכולת תקשורתית גבוהה, אנגלית ברמה טובה מאוד ויכולת התארגנות וניידות עצמאית. ייחודיות התוכנית מתבטאת בעיקר בכך שתלמידי הקורס יקבלו ליווי של מומחית השמה בתחום התעסוקה למשך כל תקופת הלימודים  והבוגרים אשר ישתלבו בעבודה יזכו לליווי גם בתקופת התעסוקה ,זאת לצד ליווי שיקבלו המעסיקים.


הלימודים יתקיימו במכון טראמפ שבבית איזי שפירא ברעננה. התכנית בת 180 שעות אקדמאיות, ומחולקת לשני ימי לימוד לאורך כ-4 חודשים. משתתפי הקורס יוכשרו במגוון נושאים מקצועיים: היכרות עם העולם העסקי, שימוש בכלי חיפוש ומאגרי מידע, אסטרטגיות לעיבוד מידע ומבוא לשיווק דיגיטלי ועוד. כמו כן יינתן דגש רב על ביסוס זהות של מסוגלות ופיתוח מיומנויות רכות לעולם העבודה.


תחום המידענות העסקית הולך וצומח בשנים האחרונות בקהילה העסקית. התקדמות הטכנולוגיה הביאה לזרימת מידע מהירה יותר, ובכך החריפה את התחרות בין גופים וחברות. אל תוך חלל זה נכנס קורס ההכשרה שיסייע לבוגרי ובוגרות התכנית להשתלב בשוק התעסוקה  כמידענים וכאנשי המודיעין העסקי.


ד"ר בני הוזמי, מנהל אקדמי, בית איזי שפירא: "לבוגרים עם אספרגר יש יכולות רבות, כמו סקרנות, יכולת ארגון גבוה ושיטתיות, המבוקשות מאוד בתחום המידענות העסקית ובשוק התעסוקה בכלל. לעיתים תכופות אנשים עם מוגבלות מזהים את עצמם עם המגבלה ולא עם היכולות שלהם, לעומת זאת פרויקט "נתיב נגיש לתעסוקה"  שם דגש על ההכרה בכישורים וביכולות הייחודיות של הבוגרים ובהטמעתם כמרכיבים חשובים בזהותם, כך מסייע להם להשתלב בתחום עיסוק ההולם את כישוריהם".    
להרשמה  וקבלת מידע נוסף על הקורס שייפתח ב-20 בנובמבר >>> http://bit.ly/2yi3kNi

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד