ראש הנקרה - גשר נגיש לנכים

 
 
הגשר (הגדל)

גשר ההנגשה לנכים באתר התיירות ראש הנקרה, אשר ישמש גם כתצפית נוף מיוחדת מעל הים, נחנך בשנת 2012. בניית הגשר הסתיימה לאחרונה לאחר תקופה ארוכה של עבודה באתר שכללה חפירת היסודות לגשר בעבודת ידיים כדי לא לפגוע בערכי טבע מוגנים בשטח השמורה.

מעל 350,000 מבקרים פוקדים מדי שנה את אתר התיירות ראש הנקרה. מהיום גם ציבור הנכים והקשישים יוכל לבקר ביתר קלות.

בטקס החגיגי השתתפו אישי ציבור ובכירים רבים, ביניהם המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, ד"ר לאה נס סגנית השר לאזרחים וותיקים, מירה אלטמן יו"ר מועצת המנהלים של האתר, יהודה שביט ראש המועצה האזורית מטה אשר, ח"כ יצחק [בוז'י] הרצוג וח"כ איוב קרא סגן השר לפיתוח הנגב והגליל.

לאחר 10 שנות ייזום, תכנון והקמה – הושלמה בנייתו של הגשר, שכללה בין היתר גם חפירת יסודות בעבודת ידיים, כדי לא לפגוע בערכי טבע מוגנים הנמצאים בשטח המדרון של מצוק ראש הנקרה, איזור המוגדר כשמורת טבע.

גשר ההנגשה הנקרא 'חלון לים התיכון', הוא הגשר הראשון מסוגו. בגובה של כ-70 מטר ובאורך של כ- 100 מטר הוא מגיע עד הכניסה לרכבל ונותן מענה לאוכלוסיות נכים ובעלי מוגבלויות אשר התקשו עד היום להגיע אל אתר הנקרות. כמו כן, ישמש הגשר גם כאתר תצפית נוף מרהיבה ומיוחדת המשקיפה ממרומי ההר והים על פני כל האזור הצפוני.

"אתר התיירות ראש הנקרה גאה להוביל את מהפכת הנגשת אתרי התיירות בישראל. גם לקהל הנכים מגיעה האפשרות לטייל וליהנות מהנקרות, הקמת הגשר שמגיעה לאחר תקופה ארוכה של פעילות מאומצת היא צעד נוסף בדרך לקידומו של אתר הנקרות ובהנגשתו לציבור בעלי המוגבלויות בישראל ובעולם" אמר מנכ"ל האתר יריב המאירי שציין את הגופים רבים אשר סייעו להקמת מיזם הגשר בראש הנקרה ביניהם משרד התיירות, החברה הממשלתית לתיירות, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הנגב והגליל, רשות הטבע והגנים, המשרד לאזרחים ותיקים, החברה הכלכלית מטה אשר, המועצה האזורית מטה אשר והביטוח הלאומי וקרא לאתרי תיירות נוספים להצטרף ליוזמה ולהנגיש את האתרים לקהילת הנכים.

 

הדפסהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. דניאל כהנא (10/07/2018 11:55:03)
עבור לתוכן העמוד