מרכז המבקרים מכתש רמון

9/10/2016
 
 
מרכז המבקרים מכתש רמון

איפה: בכביש מספר 40 (באר שבע-מצפה רמון) בהתאם לשילוט בכניסה למצפה רמון.

אזור: הדרום

WAZE: מרכז המבקרים מכתש רמון

הכניסה: בתשלום פרטים באתר: http://www.parks.org.il/ParksAndReserves/ramon

עונה מומלצת: כל השנה

משך הסיור: שעה -שעה ומחצה

מרכז המבקרים בנוי על שפת מצוקו של מכתש רמון, בפאתי היישוב מצפה רמון. מיקומו זה הצופה אל נופיו מהווה למעשה את מבואת הכניסה אל המכתש.

מרכז המבקרים מציע חווית ביקור מדהימה, המשלבת בין סיפור חייו המרתק של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון לצד היכרות עם המכתש הגדול בעולם, המציג תופעות נוף וגיאולוגיה ייחודיות בקנה מידה עולמי.

דגם גדול ומרשים של מעבורת החלל קולומביה מחזק את אווירת ההכנה לטיסה אל החלל. המבקר עולה במעלית עגולה למלוא גובהה של החללית המוצבת כשחרטומה מעלה מוכנה לשיגור.

אולם הקרנה וצפייה בסרט מרגש על רמון, תחנות בחייו, והתחנה האחרונה והדרמטית ביותר – המסע לחלל. קטעי סרטים וצילומים מקוריים מתארים את גודל החוויה ועוצמתה עד סופה הטרגי. עם סיום הסרט עולה המסך ומאחוריו, מבעד לקיר הזכוכית העגול, ניגלה לעינינו מכתש רמון במלוא תפארתו.  

במסלול יורד מהקומה השנייה אל קומת הקרקע היכרות עם המכתש הגדול בעולם.

הסיורים במרכז המבקרים בתאום מראש בטלפון 08-6588691.
 

התאמות נגישות: 

חניות נכים, מעלית נגישה למעבר בין קומות, במבואת השיגור ובמיצגים הקרנה עם מערכת שמע לאנשים לקויי שמיעה ומקומות לכסא גלגלים, הדרך אל אולם תצוגה גיאולוגית בשיפוע מתון עם מאחזי יד, מדרגה בגובה 12 ס"מ אל מרפסת התצפית (אינה נגישה למבקר בכסא גלגלים), דרך נגישה חיצונית אל מצפור המכתש. שירותי נכים עם מאחזי יד.

 
מועד עדכון: 12.3.15

 

תמונה: מרכז המבקרים מצפה רמון
תמונה: מרכז המבקרים מצפה רמון

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד