גן לאומי קבר בן גוריון

קברי דוד בן גוריון ורעייתו פולה עומדים בלב גן ירוק, מול נופי המדבר של נחל צין ורמת עבדת. אחוזת הקבר ממחישה את המסר שביקש ראש הממשלה הראשון של ישראל להעביר: "בנגב ייבחן העם בישראל"
9/10/2016
 
 
רחבת קבר בן גוריון

איפה:בכביש 40 בסמוך למדרשת בן גוריון, 3 ק"מ דרומית לקיבוץ שדה בוקר.

אזור: הדרום

WAZE: רחבת קבר בן גוריון

הכניסה: ללא תשלום

עונה מומלצת: כל השנה

משך הסיור: שעה - שעה ומחצה

אתר אינטרנט: http://www.parks.org.il/ParksAndReserves/benGorion/Pages/default.aspx

גן אחוזת הקבר:

דוד בן-גוריון הוא שבחר להיקבר ברמה שמדרום לקיבוץ שדה בוקר, המשקיפה על נחל צין ורמת עבדת. הגן סביב הקברים הוא פרי תכנונם של אדריכלי הנוף ליפא יהלום ודן צור, לימים חתני פרס ישראל לאדריכלות. בגן, המבטא את חזונו של דוד בן גוריון להפריח את הנגב, הם יצרו שביל המדמה ערוץ נחל מדברי וסביבו צמחייה ירוקה ועצי חרוב וזית. אורך השביל כ-300 מ' והוא מסתיים ברחבה גדולה ופתוחה. בלב הרחבה מונחים קברי דוד בן גוריון ורעייתו פולה, ועליהם מצבות צנועות בצל עץ פלפלון. מקצה הרחבה נשקף נופה המרהיב של בקעת צין ורמת עבדת.

תצפית נחל צין:

מקצה רחבת אחוזת הקבר נשקפים הנופים המרהיבים של נחל צין ורמת עבדת, ובהם נחל חוורים, נחל עקב, רמת דבשון, הפסגה המחודדת של חוד עקב, החוורים המלבינים של נחל צין, ומצוקי רמת עבדת. בתנאי ראות טובים ניתן להבחין גם בהרי מואב.

התאמות נגישות:

חניות נכים. מהחניה דרך בשיפוע מתון רחבה ומרוצפת גרנוליט אל רחבת הקבר והתצפית.
רחבת הקבר ישרה ומרוצפת. תצפית נרחבת נגישה.
מסלול יציאה הצופה אל נחל צין בדרך מצע עפר כבוש רחבה וישרה (למתקשים ניתן לחזור בדרך ההגעה).
שירותי נכים: בקרבת החנייה שירותי נכים לגברים ולנשים. השירותים צרים עם מאחזי יד לא תקניים וללא שטח פנוי מתאים לכסא גלגלים לצד האסלה.
במרחק קצר במבנה "מבואת מצוק הצינים" שירותי נכים עם מאחזי יד תקניים ומקום פנוי לכסא גלגלים לצד האסלה (יש לבקש מפתח בדלפק).

מועד עדכון: 12.3.15

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד