לעוף עם ציפורים באגמון החולה - כל מה שצריך לדעת!
פארק הטבע והצפרות אגמון החולה, נמצא בליבו של עמק החולה. העמק, המוקף ברכסי הרים – רמת הגולן ממזרח, רכס נפתלי ממערב, המהווה אחד מצירי נדידת הציפורים החשובים ביותר בעולם. בכל עונת נדידה (סתיו ואביב), חולפות מעליו למעלה מחצי מיליארד ציפורים נודדות. אלפים מהן נשארות באגמון בתקופת החורף, ואחרות בוחרות לקנן בעונות האביב והקיץ
7/06/2012
 
 
הגדל

 

אגמון החולה השייך לקק"ל, בראשות המנכ"ל קובי סמרנו, משתף פעולה בשנים האחרונות עם עמותת נגישות ישראל ויוזמים פעילויות לקידום המודעות לנגישות ולקבלת השונה במתחם האגמון. פעילויות אלה הפכו למסורת, כדי לקרוא על הפעילויות לחצו כאן.

 

חכמים בלילה - ספארי לילה

סיור מרתק אל חיי הלילה הסוערים של אגמון החולה. נתור אחר הטורפים שיוצאים לצייד, תצפית על עטלפים, הצצה אל חייהם של חתולי הביצות ומעקב אחר התנשמות ודורסי הלילה. תצפית כוכבים וקומזיץ עם כיבוד קל בסיום (מאפריל עד אוקטובר).

 

מתעוררים עם ציפורים

סיור זריחה בעגלת המסתור - חוויה בלתי נשכחת של זריחה באגמון החולה עם הטבע המתעורר ליום חדש של פעילות. הסיור כולל הליכה רגלית קצרה, הסברים ותצפיות.

 

סיור מודרך לאי הציפורים

סיור מודרך בשבילי האגמון הקסומים.  נבקר בתחנת מחקר וטיבוע ציפורים למפגש אינטימי עם הציפורים, נגלה את פלאי הנדידה, נתבונן בהן ממרחק נגיעה ונשחרר אותן לחופשי. הסיור מתקיים בעגלת המסתור, מלווה במדריך טבע וצפרות.

 

ביקור בתחנת טיבוע
אתם מוזמנים לחזות מקרוב בעבודת טיבוע וחקרהציפורים המתבצעת בשטח, לגלות מיני ציפורים שלא הכרתם, להיות עדים לפלאי נדידתהציפורים הגדולות והקטנות, להתבונן בציפורים ממרחק נגיעה ולשחרר אותן לחופשי. הפעילות לכל הגילאים.

 

בית ספר לדורסים
יום הכרות עם העופות הדורסים. עמק החולה מאפשר מפגש מקרוב עם מגוון מיני דורסים נדירים ומרשימים. במהלך היוםנלמד להכיר מגוון מיני דורסים, מקומם בשרשרת המזון, טקטיקות צייד וצורות מעוף שונות.

 

עופות נודדים בעמק החולה
הכרות בנושא הנדידה, דרך פעילות חוויתית ומעקב אחרי שקנאים, חסידות, עגורים ועופות דורסים - בהתאם לעונה.

 

אילו ציפורים
סיור מזמר, המשלב נסיעה באוטובוס הקבוצה והליכה רגלית על שפת האגמון הקסום, בליווי מדריך צפרות וזמר עם גיטרה, בשירי ציפורים וטבע.

 

נגישות לנכים

בעלי תו נכה - ניתן בתיאום מראש בטלפון 04-6817137 לסייר במתחם עם הרכב. לאגמון גישה מלאה עבור נכים הכוללת שלושה מבני שירותים ומצפור תצפית נוחה (מצפור השקנאי). מרכז המבקרים (המבואה) מותאם ונגיש גם הוא למוגבלים בתנועה.

 

לאתר אגמון החולה ולתוכנית פעילות מפורטת

הדפסהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. נימה שלף (27/11/2019 10:50:52)
2. אור לי (1/11/2020 21:22:04)
3. אילן (31/03/2021 15:43:41)
עבור לתוכן העמוד