הסתיימו העבודות בפארק קדש המונגש לילדים ואנשים עם מוגבלות

3/08/2021
 
 

בהשקעה של 1.5 מיליון שקלים מרשות מקרקעי ישראל, הקרן לשטחים פתוחים, מתבצעות עבודות תשתית לפרויקט חדש בשטח מועצה אזורית מבואות החרמון, לפיתוח ושיקום בפארק נחל קדש, לפנאי, תיירות ונופש, השם דגש על הנגשה ייחודית לילדים ולאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

בפארק המשתרע על שטח של כ-29 דונם, בוצע שיקום סביבתי ואקולוגי, נבנה תוואי חדש לנחל קדש, יצירת תעלת מים מלאכותית והוקם פארק טבע ונופש מונגש עם מתקני ספורט לילדים ולאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, הכולל פינות ישיבה והצללות. בפרויקט שותפים מועצה אזורית מבואות חרמון, רשות ניקוז ונחלים כינרת, קרן קיימת לישראל ומשרד התיירות.

שיקום פארק קדש
שיקום פארק קדש- צילום תקשורות יעל שביט


תכנון הפרויקט מנוהל ע"י חברת ליגמ וממוקם בחלק המערבי של עמק החולה, צמוד למתחם צומת כ"ח, על כביש
90, בין עמק החולה לרכס הרי נפתלי, במורד נחל קדש. כחלק מהפרויקט, הנחל וגדותיו עברו שיקום ומעבר מתעלת בטון ליצירת מראה טבעי ומתפתל עם צמחייה מתאימה באורך של כ-500 מטר עם מדרונות מעוצבים וצמחי גדות.


האתר הינו חלק מתכנון בראייה רחבה של מועצה אזורית מבואות חרמון והעומד בראשה, שהחל לפני מספר שנים בהקמת מתחם ייחודי לטיפול, שיקום ולמידה לטובת אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים כאשר הדגש הינו מתן מענה לגילאים מ-
3 ועד 120 בני כל הדתות והמגזרים.

שיקום פארק קדש
שיקום פארק קדש- צילום תקשורות יעל שביט


במתחם קיימים שני גנים לחינוך מיוחד המעניקים מענה לילדים עם צרכים מיוחדים מגיל
3 ועד גיל 6, גן 'שלדג' וגן 'דוכיפת'. בית הספר 'שחפים' לתלמידים מגיל 6 עד גיל 21, הסובלים ממוגבלויות שכליות והתפתחותיות וחלקם עם נכויות פיזיות קשות. מתחמי תעסוקה לבעלי צרכים מיוחדים כמרכז תעסוקה שיקומי המספק פעילויות למידה והכשרה מקצועית, על מנת לאפשר השתלבות בעבודה מגילאי 21 ועד גיל 120.


בנוסף, קיים במתחם מרכז הידרותרפי המיוחד בסוגו בארץ, הממוקם במבנה מיוחד הכולל שתי בריכות טיפוליות, חדר כושר שיקומי, מכון פיזיותרפיה וסטודיו לחוגים ולפעילות על מכשירים לחיזוק האגן עבור תושבי האזור ולאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

שיקום פארק קדש
שיקום פארק קדש- צילום תקשורות יעל שביט


הפארק החדש הממוקם בסמיכות למתחם המועצה האזורית מבואות החרמון, יספק נדבך נוסף בחשיבה הכוללת כמרחב פתוח לבילוי בטבע, פעילות גופנית וחברתית, סדנאות וחוגים על מנת לסייע ולשפר את איכות החיים.

שיקום פארק קדש
שיקום פארק קדש- צילום תקשורות יעל שביט 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד