מעל החוק? ניידת משטרה חנתה בחניית נכים

כתבת 'קול הכפר' תיעדה ניידת משטרה שחנתה במשך דקות ארוכות בחניה המיועדת לנכים בסמוך לבניין עיריית כפר סבא. סגן מפקד התחנה ציין כי מדובר בטעות. אך שוטר אחר, חברו של נהג הניידת, שזיהה אותה כעיתונאית, הטיח בה בכעס תוך שהוא מנסה להגן על חברו: ''תמיד מצלמת שוטרים'' וביקש ממנה להציג תעודה מזהה
30/11/2011
 
 
ניידת המשטרה שחנתה בחניית נכים

 

דוגמה אישית? נציגי רשויות החוק אמורים להוות דוגמה אישית עבור אזרחים בכל הנוגע לשמירה על החוק. אם לוקחים את המקרה הבא, נראה כי עדיף לא לחקות אותם תמיד. 

לפני ימים אחדים תיעדה כתבת 'קול הכפר', אירית מרק, ניידת משטרה שחנתה בחניית נכים בסמוך לבניין עיריית כפר סבא, זאת חרף העובדה כי היה מקום חניה פנוי, אשר אינו מיועד לנכים. 

תחילתו של הסיפור ביום רביעי שעבר, סביבות השעה שש בערב, בעת שבבניין העירייה ברחוב ויצמן התקיימה ישיבת מועצה. שוטר תחנת כפר סבא, שהגיע למקום בניידת משטרה לאחר שהוזעק בניסיון להרגיע את ההתלהמות שפרצה במהלך הישיבה, החנה את רכבו בחניה המיועדת לנכים, תוך שהוא מתעלם מתמרור שמוצב במקום. 

כתבת העיתון שהגיעה לסקר את הישיבה הבחינה, לתדהמתה, בניידת חונה במשך דקות ארוכות בחניית הנכים. בתום המתנה של כמה דקות ולאחר שראתה כי הנהג אינו מגיע למקום היא צילמה את ניידת המשטרה, כשלפני הרכב ישנו מקום חניה רגיל פנוי. 

סגן מפקד התחנה, רב פקד רואי שפר, שהגיע למקום, ניגש לכתבת העיתון והסביר כי מדובר בטעות של השוטר. אחד השוטרים נקרא למקום והזיז את הרכב מחניית הנכים. שוטר נוסף, חברו של נהג הניידת, שהגיע למקום התערב בשיחה בין כתבת העיתון לסגן מפקד התחנה, מתוך כוונה להגן על חברו שנתפס בקלקלתו, באומרו: תעזוב אותה. שתצלם מה שהיא רוצה. היא תמיד מצלמת שוטרים. הכתבת, שהופתעה לשמוע את דבריו של השוטר, שאלה אותו לפשר סגנון הדיבור שלו. 

כעבור כמה דקות, בעת שסגן מפקד התחנה הלך לצד, פנה אותו שוטר לכתבת, שדקות קודם לכן זיהה אותה בוודאות כעיתונאית, וביקש ממנה להזדהות בפניו. 

כתבת העיתון סירבה לבקשתו הן מכיוון שכבר זוהתה על ידי השוטר קודם לכן והן מכיוון שלא עשתה שום דבר שלא כחוק. השוטר, חברו של הנהג שחנה בחניית נכים, חזר ודרש מהכתבת להזדהות ולפתע עזב את המקום. 

במשטרה בחרו שלא להגיב להשתלשלות הדברים כפי שהוצגה כאן בכתבה. יחד עם זאת, דובר משטרת מרחב שרון, מפקח משנה ערן יהודה, מסר בתגובה: ''מפקד המרחב ביקש את התייחסות התחנה לנושא ולאחר מכן יחליט על הטיפול הנדרש''.

 

כפי שפורסם לראשונה בlocal

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד