תו נכה באירופה - איך זה עובד

אירופה מורכבת ממדינות שונות בתכלית וכרטיס חנייה אחד אינו פועל במדינות אחרות. זו דאגה שעולה אצל אנשים רבים אך דאגה זו ללא בסיס. באירופה יש כרטיס חניית נכים שכולל את כל מדינות היבשת ותקף בכל מדינה באיחוד האירופי
26/12/2011
 
 
שלט חניית נכים באנגלית

 

ה"כרטיס הסטנדרטי לקהילה לחנייה בחניות נכים" (Community standardized model of parking card for the disabled) מאפשר לאדם עם מוגבלות, אשר זכאי להשתמש בחניות נכים בארצו, להשתמש בחניות נכים לפי תנאי המדינה האירופית בה הם נמצאים.

 

הכרטיס יושם אחרי המלצת מועצה בשנת 1998. ההמלצה נועד לספק כמה שיותר עמצאות לתנועה ברכב לאנשים בעלי מוגבלות באירופה. הכרטיס הסטנדרטי מאפשר לאדם בעל מוגבלות לא לדאוג לגבי חניית נכים במדינה אחרת כי כרטיסו תקף כבר.

 

הספח שנקרא "הוראות למודל כרטיס קהילתי לחניות נכים" מכיל מידע מפורט על איך הכרטיס צריך להיראות, מידות, צבע, ממה הוא עשוי ואיך ואיפה המידע הספציפי למדינות האיחוד האירופי צריך להופיע.

 

האחריות להפצת הכרטיס נופל על כל מדינה באיחוד לפי תקנותיה האישיות. מטרת הכרטיס הוא לא לשנות את מדיניות המדינות או להשפיע על תהליכיהן אלא להקל על אדם עם מוגבלות אשר זכאי לכרטיס חנייה לנכים.

 

 

 

תורגם על ידי לי שלזינגר

הדפסהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. naomi yoeli (24/02/2019 18:08:31)
עבור לתוכן העמוד