בזכותבזכות - המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות
ארגון בזכות, המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות, הינו עמותה הפועלת לקידום השוויון של אנשים עם מוגבלות פיסית, שכלית, ונפשית, ולשילובם ולשיתופם בחברה בכל תחומי החיים. שמנו, 'בזכות', משקף את התפיסה המנחה אותנו, לפיה לכל בני האדם אותן זכויות בסיסיות. על פי תפיסה זאת, אנשים עם מוגבלות זכאים למענה הולם לצרכיהם המיוחדים - בזכות ולא בחסד.

מטה המאבקמטה מאבק הנכים
מטה מאבק הנכים הוא אחד הגופים המובילים לזכויות נכים בישראל, הן בהפגנות והן בחקיקה.

ארגון הגגארגון הגג של ארגוני הנכים
אתר ארגון הגג

מקום מיוחדקשר - הבית של המשפחות המיוחדות
ארגון קשר הנו ארגון לשינוי חברתי, מומחה ומקצועי, הפועל למען ועם משפחות לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים מתוך האמונה שהמשפחה היא מקור העוצמה והביטחון של הבן/הבת עם הצרכים המיוחדים, שמפגש ודיאלוג בין הידע ההורי והידע המקצועי והכוח של הביחד הם המנוף האמיתי להצלחה של הבן/הבת ולאיכות חיים של המשפחה, הקהילה והחברה

ארגון נכי צה"לארגון נכי צה"ל
האתר הרשמי של ארגון נכי צה"ל

אתגריםעמותת אתגרים
ספורט אתגרי, העצמה ושילוב חברתי של אנשים מיוחדים.
עמותה המתמחה בספורט אתגרי שיקומי ותחרותי לבעלי מוגבלות.

עמותת עצהעמותת עצה - המרכז הישראלי לעזרה עצמית והדדית
שירותי העמותה:
יעוץ ליחידים ולקבוצות בתהליך הקמה והפעלה של קבוצה או ארגון לעזרה עצמית, השתלמויות לפעילי ארגונים, למתנדבים ולאנשי מקצוע, חממה לקבוצות חדשות, אולם למפגשים, שירותי תרגום וספריה המתמחה בנושא העזרה העצמית.
משרדי העמותה עברו למשכן חדש:
רחוב מנחם בגין 14, קומה 3, רמת-גן.

סל גלסל גל
קבוצת שחקני כדורסל אשר מקיימים מפגשי "סל-גל" בכדי לקרב באופן מעשי בין הקהילה לבין אוכלוסיית הנכים המונה כ-500,000 איש-אישה-וילד בישראל.

התאחדות לספורט נכיםהתאחדות לספורט נכים בישראל
ההתאחדות לספורט נכים מאגדת את הפעילות התחרותית לנכים בארץ לרבות פעילות בליגות, טורנירים והשתתפות בינ"ל ב-15 ענפי ספורט.
ההתאחדות מקבילה לוועד האולימפי בספורט הרגיל ומייצגת את ספורט הנכים מול הגופים הלאומיים והבינ"ל.

עמותת צעדים לוגועמותת צעדים
"צעדים" הנה עמותה רשומה הפועלת בהתנדבות וללא כוונות רווח.
חברי עמותת צעדים, אנשים מוגבלים בתנועה ובתפקוד היום-יומי, כתוצאה מנזקים הרסניים של מחלות, השתלת מפרק/ים.
עבורם צעדים, היא הפתרון היחיד לנזקים קשים אלה.

ארגון הלופוס בישראלארגון הלופוס בישראל
מענה לחולי לופוס - זאבת: מחלה אוטואימונולוגית כרונית.
באתר מידע ומאמרים מטובי המומחים בארץ, פורום בו משתתפים בכירי הרופאים והיועצים בארץ. לארגון קו פתוח - טלפוני, ספריית מידע נגישה (מאמרים כתובים, שמע, DVD), כנסים רפואיים, קבוצות עזרה עצמית ותמיכה וסינגור בפני הרשויות.

רעות - דלת פתוחה
רשת של מרכזים המעניקים ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום, בפגישות, בטלפון ובאינטרנט.

העמותה למאבק בכאבהעמותה למאבק בכאב
כאב כרוני הינו מחלה בפני עצמה. מטרת העמותה לתת תמיכה, סיוע ומידע לסובלים מכאבים כרוניים ולבני משפחותיהם. בנוסף, העמותה פועלת לשיפור איכות חיי הסובלים ולהשפיע על קובעי המדיניות לפעול למען שיפור איכות ונגישות הטיפולים לכאב כרוני.

במעגלי צדקמעגלי צדק
העמותה פעולת להנגשת בתי כנסת, מחאה נגד פגיעה בהוסטלים, ובמתן "תו תקן" חברתי למוסדות הנגישים לאנשים בעלי מוגבלויות

עמותת מש"י
עמותת ילדים ובוגרים החולים במחלות ניוון שרירים השונות ובני משפחותיהם.
מטרות העמותה: שיפור איכות החיים של החולה ובני משפחתו, תמיכה בגורמים שונים שבכוחם לנסות למצוא תרופה למחלות, ריכוז והרחבת מאגר המשפחות והבוגרים הרשומים בארץ על מנת להוות גוף בעל כוח עשייה והשפעה.

בית איזי שפיראבית איזי שפירא - עמותת אבי
בית איזי שפירא נותן שירותים חינוכיים-טיפוליים לילדים ובוגרים עם נכויות התפתחותיות כמו, פיגור שכלי, שיתוק מוחין, תסמונת דאון, תסמונת רט, אוטיזם, תסמונות נדירות, בעיות מוטוריות, ליקויי למידה ושירותי תמיכה לבני המשפחה.

אנשי"ם - ארגון נכי שיתוק  מוחין אנשי"ם - ארגון נכי שיתוק מוחין
קידום מכלול העזרים לעזרה בתפקוד היומיומי, קלנועיות, כ"ג ממונעים, משקפיים מיוחדים, מכשירי שמיעה, מחשבים. קידום טיפול ושיקום מערכת פה ולסת עכב שחיקה, קידום נושא "בית הורים" מיועדים ומותאמים למבוגרים – נכי שיתוק מוחין.

אגודת העיוורים הנעזרים בכלבי נחיה בישראלאגודת העיוורים הנעזרים בכלבי נחיה בישראל
האגודה מסייעת לעיוורים המבקשים לקבל כלב נחייה, ולאחר מכן היא מסייעת לחבריה בכל הקשור להחזקת הכלב ולטיפול בו. סיועת במימון הטיפול הרפואי בכלבים, ביטוח צד ג' על הכלבים, תיאום ביקורי בית של מדריכי אילוף כלבי נחייה להדרכה נוספת של העיוור וכלבו, פעולות הסברה לציבור הרחב וקידום חוקים ותקנות שיסייעו לציבור העיוורים וימנעו את הפלייתו מול הרשויות הלאומיות והמקומיות.

מרכז וראייטי ירושליםמרכז וראייטי ירושלים
מרכז וראייטי ירושלים הוקם בשנת 1994 כדי לשמש בית חם לילדים בעלי צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. מרכז וראייטי ירושלים מאגד תחת קורת גג אחת מכלול מסגרות טיפוליות ותמיכתיות, בהן משתתפים מאות ילדים בעלי צרכים מיוחדים. המרכז משתייך לארגון וראייטי העולמי, ופועל בשיתוף עם וראייטי ישראל.

עמותת מצדיעיםמצדיעים
עמותת מצדיעים לנכי צה"ל ולוחמי ישראל לדורותיהם הוקמה על מנת להחזיר את מלוא הזכויות לנכי צה"ל ועל מנת לדאוג להטבות בלימודים ובדיור ללוחמים ותומכי לחימה.

אתר הארחה למאותגרים בפיברומיאלגיה ובתסמונת התשישות הכרונית
אתר אינטרנט המאפשר התמודדות מעשית עם אתגרים רבים ויומיומיים, שמציבות תסמונות אלו. הרשימה ארוכה וכוללת כאבים, תשישות, הפרעות שינה, קושי קוגניטיבי, רגישות-יתר לאור, לרעשים ולמגע, בפרט; והתמודדות עם מחלה כרונית המגבילה בתפקוד ובהתניידות- בכלל.

ארגון נכי ישראל
דף הבית של ארגון נכי ישראל

אתר אחוה
אתר הבית של ארגון "אחוה" - מוביל ופורץ דרך בכל הנוגע לאנשים עם נכויות, ומתן מענה לצרכיהם המיוחדים בכל התחומים

מילבת - המרכז הישראלי לאביזרי עזר
מילבת – המרכז הישראלי לאביזרי עזר, בינוי ותחבורה לנכה – היא עמותה ציבורית ללא כוונת רווח, שבראשה עומד ד"ריגאל בן שלום מנכ"ל (לשעבר) המוסד לביטוח לאומי.
מילבת פועלת משנת 1981 במטרה להעלות את רמת עצמאותם, לשפר את תפקודם ולהקל את השתלבותם בחיי הקהילה של ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות וקשישים באמצעות סביבה טכנולוגית נגישה ומותאמת

אביליקו - האתר המקיף ביותר בנושא מוגבלות
אביליקו - אתר הקהילות והמומחים המקיף ביותר בישראל בנושא מוגבלות - כולל מידע וקישורים של מומחים וארגונים, פורומים, מידע על קריירה, יחסים וזוגיות וכל הזכויות שלך.

פורטל נכי צה"ל
אתר תוכן מצויין המיועד לנכי צה"ל - זכויות, הטבות, ייעוץ, פורומים ועוד ועוד

כמוני - חברים לבריאות
לשתף, להתייעץ ולפגוש מומחים

Jobs4All
אתר דרושים לאנשים עם מוגבלויות

ארגון נכי תאונות עבודה
ארגון נכי תאונות עבודה ואלמנות נפגעי עבודה שהוקם מכוח הוראת חוק הביטוח הלאומי למען הנכים ואלמנות הנפגעים, הוא הגוף המייצג את נפגעי העבודה בישראל

האתר של הרב שאול ענברי
אני אדם נכה סי.פי. הפגיעה היא בארבעת הגפיים ובדיבור לא ברור. עקב פגיעה זו, התעוררו לי שאלות ובעיות הלכתיות שונות. שאלתי פוסקים וחיפשתי במקורות בספרות הפסיקה. חיפוש זה הביא אותי למסקנה שלא נכתב מספיק בתחום זה. לכן התחלתי לעבוד על ספר הלכות נכים אשר אמור להיות קובץ הלכות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים (כיצד עולה כבד פה לתורה, דין אילם בקריאת שמע , הדלקת נר חנוכה לבעל מום בידיו וכד'). ספר זה הינו ראשון מסוגו, אשר יקדם את מעמד הנכה בעיני החברה הישראלית בפרט ובעיני האומה היהודית בכלל. מטרה נוספת שאני רואה בכתיבת ספר זה היא קידום ופיתוח ההלכה לגבי בעלי צרכים מיוחדים.


מטה הפעולה של הנכים
קם כהתארגנות של נכים וארגוני נכים והחל לפעול בשנת 2005 עת פרסום מסקנות הדו"ח הציבורי של הועדה לבדיקת ענייני הנכים ולקידום שילובם בקהילה

לוגו העמותה - סמל כיסא גלגלים בתוך מגן דודאהב"ה - ארגון הנכים בישראל המיוחד
אהב"ה היא עמותה בפריסה ארצית המורכבת מנכים והורים לילדים נכים. פועלת לרווחת הנכה ילד,בוגר,קשיש וללא הבדל מין גזע ודת. מסייעת לילדים מכל סוגי הנכויות. מייצגת נכים והורים לילדים נכים מול הממסד ומשרדי הממשלה. מקדמת חקיקה בכנסת ישראל. פועלת ברחבי הארץ , בכל המגזרים.

Tipol BTipolB - פורטל הטיפול הישראלי לילדים בעלי צרכים מיוחדים
חברת טיפול בי נוסדה בשנת 2013 על ידי הורה לילדה בעלת צרכים מיוחדים.
האתר הנו כלי ראשון שבא לעזרת ההורים בישראל. מנוע חיפוש מתקדם למציאת טובי המטפלים למגוון רחב של לקויות , מיטב התזונאים, החוקרים, המומחים בתחומם עוזרים ומושיטים יד לכם ההורים.

עמותה לילדים בסיכוןהעמותה לילדים בסיכון
העמותה לילדים בסיכון הוקמה בשנת 1990, על מנת לענות על צרכיהם הבסיסיים של ילדים בסיכון ומשפחותיהם. מאז היווסדותה, הקימה העמותה שני מרכזי פעולה: המרכז לילדים בסיכון ומרכז חוסן

צעד קדימה - העמותה לחינוך ושיקום באמצעות גישת החינוך המדריך - פסועמותת "צעד קדימה"
"צעד קדימה" היא התארגנות של הורים ואנשי מקצוע הפועלת לחינוך ושיקום ילדים, בני נוער ומבוגרים עם שיתוק-מוחי (CP).

רקפת - נוער שמתמודד עם חרדה חברתית וביישנותעמותת רקפת
קבוצות חברתיות לנוער שמתמודד עם חרדה חברתית וביישנות
חזון העמותה: לאפשר לכל מתבגר חרד חברתית או ביישן, מרחב מוגן לתרגול יכולות חברתיות, ומעגל חברתי עשיר ורלבנטי להשתייך אליו. איתור צרכים של בני נוער שמתמודדים עם חרדה חברתית וביישנות ופיתוח מענים מתאימים

yoocanyoocan
אתר השיתוף הגדול בעולם למען ושל אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם עכשיו זמין גם בעברית לקהל בישראל

קו לחייםקו לחיים
עמותת קו לחיים פועלת מאז שנת 1991 לרווחת החולים והנכים בישראל. בין היתר, אנו מארגנים פעילויות פנאי ונופש לילדים ובוגרים עם מוגבלויות בשילוב בני נוער בריאים.

עבור לתוכן העמוד