שחקן הגולף זוהר שרון זכה במקום הראשון באליפות העולם בגולף לעיוורים

27/05/2014
 
 
זוהר שרון באליפות העולם (צילום: שמשון לוי)

זהר שרון ספורטאי, נכה צה"ל ועיוור לחלוטין שעשה את הבלתי אפשרי והפך לאלוף בעל שם עולמי בגולף שומר על תואר אלוף העולם בגולף לעיוורים.
זוהי זכייתו בתואר בפעם החמישית ברציפות. גם במהלך תחרות הגולף היוקרתית באוסטרליה הוא שב והציג את היכולות המצוינות שלו שהביאו לזכייתו.

במועדון הגולף בקיסריה הגיבו בהתלהבות רבה להישגו יוצא הדופן של זהר שרון. ליאור פריטי מנהל מועדון מציין: ״זה הישג מדהים! זהר מוכיח נחישות שבוע אחרי שבוע, ומוכיח כי משמעת עצמית ואימונים מובילים להצלחה ספורטיבית שנה אחר שנה. 

שרון החל לשחק גולף בתחילת שנות התשעים. ההתחלה הייתה דרך מקרה, לאחר שעורך דין של גרושתו נתן לו מקל גולף, והציע לו לנסות להכניס כדור גולף לתוך חור שעשה בקופסת נעלים. כשעבר לשחק במגרש הגולף הגדול של קיסריה, נחל כישלונות והפסיק לשחק.

שרון חזר לשחק גולף בשנת 2000, בתחילה, אימנו אותו, פני חלפון, המאמנת הוותיקה של מועדון הגולף בקיסריה, וריקארדו קורדובה-קורה, פסיכולוג ספורט מבוליביה, שלא נתן לו שום הנחה בשל נכותו.

בגולף לעיוורים לכל מתחרה יש עוזר, שמכונה "קאדי", שמתלווה לשחקן, מגיש לו את המקל, ומנחה אותו כיצד להכות בכדור. זהר נעזר בשרותיו של שמשון לוי, שמשמש לו כעיניים במשך כעשר שנים. עם הזמן פיתחו השניים שיטת עבודה, שמסייעת לשרון לדייק במכותיו, כשהכדור קרוב לגומה, הם משלבים ידיים וצועדים יחד כדי לאמוד את המרחק. לוי מגיש לו את המקל המתאים, מכוון את הכדור, ונותן לשרון הנחיות לתיקון המכה, כשהוא רואה שתנועתו אינה נכונה. בדרך זו הם מתאמנים כ- 10 שעות ביום, במשך יותר מ-10 שנים

צילום: שמשון לוי

הדפס
עבור לתוכן העמוד