דו"ח נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות לשנת 2015

7/01/2016
 
 
אדם בכיסא גלגלים מול מדרגות

​נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים פרסמה את הדו"ח הסטטיסטי שלה לשנת 2015, אשר מנתח את נתוני הסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

הנתונים המוצגים בדוח זה מעידים על פערים גדולים בין אנשים עם מוגבלות לאנשים ללא מוגבלות כמעט בכל הנושאים שנבדקו. אנשים עם מוגבלות, הן מוגבלות מתונה והן מוגבלות חמורה, עובדים פחות, משכילים פחות, מתקשים יותר לעמוד בהוצאות שונות, וחשים עצמם בודדים לעתים קרובות יותר. אף כי חל שיפור לאורך השנים בחלק מן המדדים, הפערים עדיין גדולים מאוד.

יש לראות בפערים בין אנשים עם מוגבלות לאנשים ללא מוגבלות ביטוי גם לחסמים מסוגים שונים כגון העדר נגישות, דעות קדומות ועמדות שליליות כלפי אנשים עם מוגבלות, ציפיות נמוכות מילדים עם מוגבלות, ומצב כלכלי קשה הנובע בין השאר ממדיניות הרווחה.

יש לפעול כחברה להסרת החסמים הללו, לדאוג להנגשת המרחבים הציבוריים והשירות הניתן בהם, להסיר דעות קדומות ולדאוג לשילוב של אנשים עם מוגבלות בתעסוקה ובחיים הציבוריים. נוסף לכך, יש להעניק להם את התמיכה הנדרשת כדי שיהיו עצמאיים, יחיו בתנאי חיים שוויוניים וימצו את מלוא הפוטנציאל האישי הטמון בהם. אנו סבורים כי ככל שאנשים עם מוגבלות יהיו חלק ממרקם החיים היום-יומי, ישתפר היחס החברתי אליהם וחסמים נוספים יוסרו.

פורסם באתר נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות - לחצו כאן

 

 

לדו"ח הסטטיסטי השנתי של נציבות השוויון לשנת 2015 - לחצו כאן

 

  לדו"ח הסטטיסטי 2015 בפורמט נגיש - WORD - לחצו כאן
הדפס
עבור לתוכן העמוד