פעילויות והדרכות הניתנות להזמנה למוסדות אקדמאיים

1/04/2013
 
 

עמותת נגישות ישראל פועלת מזה 4 שנים באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ במטרה להגביר את המודעות לחשיבות שבקידום הנגישות בכל תחומי החיים בקרב סטודנטים של היום ובעלי עסקים, אדריכלים, מעצבים, מורים, מטפלים, מרצים וכו' של המחר.

העמותה מאמינה כי אם נזרע את הזרעים של היכרות עם עולם זה של מוגבלויות, צרכים מיוחדים, והיכולת לשנות חיים אם רק מקפידים על נגישות נוכל יחד לייצר חברה טובה, רגישה, מכילה ומקבלת יותר. ע"י שבירת סטיגמות ושילוב היכרות עם נושא הנגישות במסגרת לימודים אקדמאים, אנו מאמינים כי אותם הסטודנטים יצאו וייצרו מציאות אחרת. מציאות שבה לא שואלים – "למה נגישות?" אלא "איך להנגיש?".

העמותה פועלת במקביל מול המועצה להשכלה גבוהה ומשרד החינוך

לשילוב של לימודי נגישות במסגרת לימודי הליבה. אנו קוראים לאוניברסיטאות ולמכללות להרים את הכפפה וליזום הצגת הנושא בקמפוס בדרך חווייתית באחת האלטרנטיבות שלהלן.

להלן הדרכות ופעילויות הניתנות להזמנה:

הפנינג נגישות "להרגיש נגישות"

פעילות חינוכית, חווייתית ומרגשת המשלבת היכרות עם אנשים עם מוגבלות לצד התנסויות חווייתיות יחודיות במוגבלויות שונות. ניתן לקיים עם נגיעה ספורטיבית ו/או להתאימה לדרישות המזמין.

לפרטים נוספים על הדרכת "הפנינג "נגישות = רגישות" לחץ כאן

סדנאות נגישות ו/או הדרכות נגישות השירות ( לסגל האקדמי והמנהלי )

סדנאות חווייתיות ומגבשות המקנות לסגל האקדמי ו/או המינהלי כלים לזהות, להכיר, להבין מוגבלויות שונות ואת האיזון בין פתרונות הנגישות שלהם.

האוניברסיטאות והמכללות של היום משלבות בתוכן סטודנטים ואנשי סגל עם מגוון צרכים מיוחדים. מעבר לצורך בהתמודדות עם בעיות "רגילות" שהם מנת חלקם של הסגל האקדמי והמנהלי במוסדות להשכלה גבוהה, צריך הסגל גם לדעת לאזן בין הצרכים של אותם סטודנטים עם צרכים מיוחדים. סדנאות הנגישות לסגל מקנות להם כלים בסיסיים לזיהוי והתמודדות עם שילובם של סטודנטים וסגל עם מוגבלות במוסד האקדמי והכל בצורה חווייתית, מעניינת, מהנה ומעשירה.

הרצאות השראה של מרצים עם מוגבלות

הזמנת הרצאות מרגשות, מעניינות, מעוררות השראה ובעיקר מאפשרות הצצה והבנה לעולמם של אנשים עם מוגבלות וחשיבות הנגישות כדרך לשילוב אמיתי בחברה בכלל ובארגונכם בפרט.

לפרטים על הזמנת הרצאות - לחץ כאן

ארוחות חושים

ארוחות חושים ונגישות הינה אמצעי מיוחד לקידום המודעות לנגישות ולאנשים עם מוגבלויות שונות ממקום של רגש וחוויה המבוסס על התנסות אותה ניתן לקיים בחדר המורים או בכל מקום כינוס אחר.

לפרטים על הזמנת ארוחת חושים ונגישות - לחץ כאן

 

 

ליצירת קשר להזמנת הדרכות נגישות - לחץ כאן

הדפס
עבור לתוכן העמוד