הדרכת נגישות בביה"ס גילה בירושלים
5/05/2010
 
 

עמותת נגישות ישראל ממשיכה את פרוייקט "ירושלים נגישה לכולם".

העמותה, בשיתוף עיריית ירושלים וראש העיר מר ניר ברקת, ובני הזוג שירה וג'י רודרמן שתרמו את מימון הפרוייקט, משיקה לראשונה תוכנית חינוכית ראשונה מסוגה בעולם בחטיבות ביניים בקרב בני נוער בכיתות ט' בירושלים. התוכנית עוסקת בקידום המודעות לנושא אנשים עם מוגבלות ונגישות.

 

מטרת התוכנית היא למעשה יצירת מודעות בקרב בני נוער לנושא קבלת השונה (אנשים עם מוגבלות), שינוי דעות ביחס לאנשים עם מוגבלות, יצירת מודעות והבנה לחשיבות נושא הנגישות.

 

לאחר יום ההדרכה המוצלח שהתקיים בשבוע שעבר בבית הספר "זיו" בירשולים, התקיים אתמול יום הדרכה נוסף בבית הספר "מקיף" גילה בשכונת גילה בעיר.

במסגרת יום ההדרכה קיימו מדריכי העמותה הסבר עיוני על הגדרות הנגישות, סטטיסטיקות בישראל ודוגמאות למושגי יסוד בתחום. בחלק השני של היום, עברו התלמידים בין תחנות התנסות חווייתית - בהן הם פגשו בעלי מוגבלות שסיפרו להם על עצמם וענו לשאלות התלמידים.

בין התחנות המעשיות היו תחנות של הכרת עולם שפת הסימנים, התנסות בנסיעה על כיסא גלגלים, היכרות עם לקוי ראייה הנעזר בכלב נחייה וטעימות גלידה עם כיסויי עיניים.

גם הפעם, יום ההדרכה היה מוצלח במיוחד, כאשר בסופו חלק גדול מן התלמידים סיפרו כי ההדרכה "פקחה להם את העיניים", הציגה בפניהם את המציאות איתה נאלצים להתמודד חלק גדול מבעלי המוגבלות בישראל והניעה אותם לפעולה בתחום.

תלמידי בית הספר במהלך ההתנסות עם כיסויי העיניים
תלמידי בית הספר במהלך ההתנסות עם כיסויי העיניים

בהמשך ליום העיון - יעבדו התלמידים בקבוצות בהכנת פרוייקטים ועבודות שונות למען הנגישות - כאשר העבודות הנבחרות יוצגו באירוע חגיגי שיתקיים ב-31.5 בכיכר ספרא בעיר, במעמד ראש העיר ניר ברקת, משפחת רודרמן, אנשי ומתנדבי עמותת נגישות ישראל והציבור הרחב.

 

 

 

צפו בכתבה על יום ההדרכה בערוץ 1
(העבירו קדימה עד הדקה ה-5:30 בקטע הוידאו)

הדפס
עבור לתוכן העמוד