שנת 2014 הסתיימה בהפנינג "להרגיש נגישות" עם ראייה קדימה!

30/12/2014
 
 
התלמידים מתנסים במוגבלות בשמיעה

"נגישות ישראל" קיימה ביום חמישי ה- 25.12.2014, הפנינג "להרגיש נגישות" זו השנה השנייה, לכ- 500 תלמידי שכבת י' בתיכון המקיף יהוד.

ברחבת בית הספר ובתוכו פוזרו תחנות התנסות שונות, כאשר כל אחת מהן התמקדה במוגבלות שונה (ראייה, שמיעה, ניידות, קוגניציה ומוגבלות מוטורית). על ידי התנסות חווייתית המדמה את אותה מוגבלות וחשיפת עולמם האישי של מדריכי העמותה התוודעו התלמידים לעולם הנגישות ואנשים עם מוגבלות מנקודות מבט שונות. רגע אחד הקשיבו לסיפורו של המדריך - לקשיים, לאתגרים ולהצלחות בחייו ורגע לאחר מכן חוו בעצמם 'מהי המשמעות להיות עם מוגבלות'.

התחנות כללו בין היתר: מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים אשר נועד להפגיש את התלמיד עם המכשולים איתם נתקל אדם עם מוגבלות בניידות בחיי היומיום, כדורסל על כיסאות גלגלים, טעימה עיוורת של גלידות בתחנת מוגבלות הראייה, היכרות עם שפת הסימנים בתחנת מוגבלות בשמיעה, היכרות עם מוגבלות קוגניטיבית דרך משחקי חשיבה והגיון, תחנת טכנולוגיה נגישה שהציגה עמותת מילבת וגרפיטי נגיש אשר מדמה מוגבלות במוטוריקה עדינה, ועוד.

ההתנסות החווייתית אפשרה לתלמידים להסתכל על הפעולות שהם מבצעים בשגרה מנקודת מבט שונה. מעניין היה לראות את תגובות התלמידים כאשר התקשו לבצע פעולה שבדרך כלל היא פשוטה להם, הם היו צריכים להשקיע יותר מאמצים מהרגיל וגילו סקרנות.

ליאת מרץ, הרכזת החברתית:

הנוער שפגשנו היה נוער רגיש, איכותי, סקרן ומכבד שהפך את הפעילות לחוויה אמיתית לא רק למשתתפים אלא גם לצוות שהעביר את הפעילות.

לסיום, נודה לצוות בית הספר, צוות שכבת י' והתלמידים על שיתוף הפעולה וכן על הסקרנות, הפתיחות והרגישות שאפשרו הצלחתו של יום זה.

 

  

 

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד