"נאמני נגישות"- אורט כפר סבא

2/04/2014
 
 
"נאמני נגישות"- אורט כפר סבא

ביום ראשון ה-30.3.2014 קיימה העמותה יום "נאמני נגישות" לתלמידי שכבת י' בתיכון אורט שפירא ביה"ס האזורי למנהיגות בתחומי ההנדסה והאמנויות בכפר סבא.

היום נפתח בהרצאת נגישות, בה נחשפו התלמידים למושגי היסוד בעולם הנגישות, הכירו ולמדו על המוגבלויות השונות ומשמעותן, משמעות הנגישות על פניה השונים-החל מנגישות פיזית, נגישות השירות ונגישות בינאישית.

בחלק השני של היום, עברו התלמידים בין ארבע תחנות התנסות שונות המדמות את המוגבלויות השונות- מוגבלות בראייה, שמיעה, ניידות וקוגניציה. בכל תחנה נחשפו התלמידים לאדם עם מוגבלות אשר שיתף אותם בסיפורו האישי, הקשיים היומיומיים, ההצלחות ומהי נגישות עבורו. בנוסף, בכל תחנה חוו התלמידים את המוגבלויות השונות בצורה חווייתית- בתחנת מוגבלות בראייה נכנסו התלמידים לחדר חשוך כשעיניהם מכוסות, כך למדו להתנהל ללא חוש הראייה ולמדו כיצד להשתמש ביתר החושים בהתמצאות בחלל אשר לא ראו לפני כן. בתחנת מוגבלות בשמיעה עברו הילדים סדנא בשפת הסימנים ומשחקי תקשורת תוך כדי שאוזניהם מכוסות באוזניות המדמות ירידה בשמיעה. בתחנת מוגבלות בניידות התנסו התלמידים במסלול מכשולים על כיסאות גלגלים והתמודדויות שונות בביצוע פעולות יומיומיות כמו קשירת קשר, סגירת כפתור עם כפפות המדמות מוגבלות בתנועת הידיים. בתחנת מוגבלות קוגניטיבית התמודדו התלמידים עם משחק חשיבה המדמה את ההתמודדות של אדם עם מוגבלות קוגניטיבית, בהתנהלות היומיומית.

בתום הפעילות התכנסו התלמידים לסיכום היום ושיתפו בחוויות ובתובנות שעלו ביום זה.  

תודה לסמדר צלר- מנהלת בית הספר, צוות המורים והתלמידים ש...

מבין התגובות של תלמידי השכבה מתוך החוויה האישית שעברו:

"למדתי להבין מכל הפעילויות כמה זה שונה, כמה שבאמת, אנחנו כולנו אותו דבר וגם אם יש לכל אחד מוגבלות מסוימת הוא מוצא איך להסתדר איתה.  ושאנחנו יכולים לעזור אחד לשני."

"לא להתייחס לאנשים עם מוגבלות כאילו הם לא צריכים אותי או ייעלבו אם אני אשאל אותם אם הם צריכים עזרה, אלא לשאול, להתייחס..."

"להיות מודע לחברה"

"השינוי מתחיל בנו, בחברה."

 

   

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד