פרויקט "שביל הנגישות" בתיכון "אורט בנימינה" - זו הפעם השלישית!

2/04/2015
 
 
התלמידים מקבלים הדרכה בחצר ממדריך בכיסא גלגלים

בחלק הראשון של הפרויקט נפגשו התלמידים עם ליאת אורי מנהלת מחלקת חינוך, לחשיפה ראשונית לעולם הנגישות. התלמידים נחשפו למושגי היסוד מעולם הנגישות, הכירו ולמדו על המוגבלויות השונות ומשמעותן וגילו את משמעות הנגישות על פניה השונים - החל מנגישות פיזית, נגישות השירות ואף נגישות בינאישית- כיצד אנחנו יכולים לייצר נגישות בסביבתנו האישית, משפחתית וחברתית.

חלקו השני של הפרויקט התקיים ביום שני ה-. 23.3. ביום זה חולקו התלמידים לקבוצות ועברו בין ארבע תחנות התנסות חווייתיות שונות - המדמות התמודדות עם מוגבלויות שונות. בכל תחנה נפגשו בני הנוער עם מדריך עם מוגבלות שחשף בפניהם את עולמו האישי- הקשיים, האתגרים וההצלחות.

בין התחנות: מוגבלות בראיה, מוגבלות בשמיעה –כולל שפת סימנים, מוגבלות בניידות ומוגבלות קוגניטיבית.

במהלך היום הייתה התעניינות, הקשבה ושיתוף פעולה מלא של המורים והתלמידים שגילו רגישות רבה, אכפתיות והתעניינות בסיפוריהם של מדריכי העמותה ומתנדביה.

בתום התחנות קובצו התלמידים למשוב במבואת האשכול בו חלקו את חוויותיהם הנרגשות ואת השינוי שחוו בתפיסת עולמם ובקבלת השונה. תעודת הערכה ותודה הוענקה להנהלת בית הספר על השתתפותה במיזם "שביל הנגישות" והבעת תודה מיוחדת לשירלי מתתיהו הרכזת שכבת כיתות ז' ולצוות בית הספר שפתח בפני העמותה את שעריו ולקח חלק משמעותי בפרויקט.

תודה רבה לצוות בית הספר ולתלמידים על יום מרגש וחווייתי ועל הנכונות ללמוד, לחוות ולשנות.

תודה מיוחדת למתנדבי נגישות ישראל צפון בהובלתה של רכזת המתנדבים רחל שפק שהצטרפו למדריכי העמותה ביום משמעותי זה.

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד