נאמני נגישות בתיכון רוטברג, רמת השרון

7/12/2015
 
 
נאמני נגישות בתיכון רוטברג, רמת השרון

עמותת נגישות ישראל קיימה את פרויקט "נאמני נגישות" לכל תלמידי תיכון רוטברג, כתות י'-יב'.

בתאריך ה-2.12.15 כל התלמידים נחשפו להרצאת נגישות בה למדו מושגים מעולם הנגישות והמוגבלויות השונות, משמעותן וכיצד אנו כחברה יכולים לפעול על מנת לייצר שינוי, להגביר מודעות ולקדם את ערכי הנגישות גם בסביבתנו.

בנוסף, בתאריך ה-6.12.15 כל 24 הכתות של בית הספר עברו בין תחנות התנסות חווייתיות, אשר כל אחת ייצגה מוגבלות אחרת והועברה על ידי מדריך עם מוגבלות שונה.

בתחנת התנסות במוגבלות בניידות נפגשו התלמידים עם מדריכים עם מוגבלות בניידות אשר שיתפו על ההצלחות והקשיים. התלמידים התנסו במוגבלות בצורות חווייתיות שונות- כמו במסלול מכשולים על כסאות גלגלים, כדורסל על כסאות גלגלים וגרפיטי נגיש בהם התנסו במוגבלות מוטורית בידיים.

בתחנת שפת הסמנים נפגשו התלמידים עם מדריכים חירשים ומתורגמנים לשפת הסמנים, ולמדו לשוחח באופן נגיש.

בתחנת התנסות במוגבלות קוגניטיבית נפגשו התלמידים עם מדריכים עם מוגבלות שכלית אשר שיתפו בקשיים איתם מתמודדת במהלך חייה, לצד זה התמודדו המשתתפים עם פתרון משחק חשיבה, המדמה את ההתמודדות של אדם עם מוגבלות קוגניטיבית בביצוען של רוב פעילויות היום יום.

בתחנת התנסות במוגבלות בראייה – התלמידים התנסו בהליכה על עיוור וחלקם התנסו באכילה בעיניים מכוסות, והתמודדו עם שימוש ביתר החושים וכן נפגשו עם מדריכים עם מוגבלות בראיה אשר הנחו אותם איך עושים זאת.

בסוף הפעילות התכנסו התלמידים לטקס הדלקת נרות חגיגית וסיכום היום והעלו חוויות ותחושות מהפעילויות.

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד