פעילות הדרכה למען הנגישות בביה"ס "זיו" בירושלים
28/04/2010
 
 

עמותת נגישות ישראל קיימה השבוע פעילות הדרכתית למען הנגישות בבית הספר "זיו" בירושלים, במסגרת פרוייקט "ירושלים נגישה לכולם" של עמותת נגישות ישראל בשיתוף עם עיריית ירושלים, בתי הספר "גילה" ו"זיו" ובתמיכת משפחת רודרמן.

תלמידי שכבת כיתות ט' של בית הספר זכו לקבל הדרכה עיונית ואחריה לחוות התנסות מעשית עם מתנדבי העמותה.

מדריכי העמותה, בראשות מיכל רימון - מנהלת ההדרכה של העמותה ובסיועה הנאמן של רותם בורשטיין, רכזת המתנדבים של העמותה ושלל מדריכים ומתנדבים חרוצים - הפכו את היום לחוויה מיוחדת עבור התלמידים.

זה החל בהדרכה בת שעה וחצי במסגרתה התלמידים למדו בעצם מהי נגישות, שמעו על הנתונים הסטטיסטיים של בעלי מוגבלות בישראל ולמדו על מושגי היסוד בתחום, על הקשיים של בעלי המוגבלות השונים והמאמצים להנגשת מקומות ציבוריים ואחרים.

לאחר מכן, עברו התלמידים להתנסות חווייתית - כאשר עברו בין תחנות שונות שהפעילו מתנדבי העמותה. התחנות כללו מפגש עם לקויי ראיה בעלי כלבי נחיה, מפגש עם לקויי שמיעה והסבר על שפת הסימנים, טעימת גלידות עם כיסויי עיניים והתנסות בנסיעה על כיסאות גלגלים לצד מפגש עם בעלי מוגבלות תנועתית.

מדריך העמותה גיא משה (משמאל) במהלך הפעילות עם התלמידים
מדריך העמותה גיא משה (משמאל) במהלך הפעילות עם התלמידים


לאחר ההתנסות החווייתית - שהפכה למרגשת ומיוחדת כאשר התלמידים זכו לשאול שאלות ולקבל תשובות ממפעילי התחנות בעלי המוגבלות - חזרו התלמידים לפעילות סיכום של היום המיוחד הזה, במסגרתה הם נרתמו לפרוייקטים קבוצתיים של פעילויות למען נגישות.

הפרוייקטים יכולים לכלול פעילויות של נגישות הסביבה הקרובה של בית הספר או שכונת המגורים ועד עיצוב כרזות וקמפיינים למען הנגישות, תערוכת צילומי נגישות וכד'. העבודות הזוכות יוצגו בכיכר ספרא בירושלים בהפנינג חגיגי שיחתום את הפעילות באופן רשמי.

 

המתורגמן לשפת הסימנים סמי סירואה במהלך ההדרכה
המתורגמן לשפת הסימנים סמי סירואה במהלך ההדרכה

 

יו"ר עמותת נגישות ישראל יובל וגנר (משמאל) מדבר עם התלמידים
יו"ר עמותת נגישות ישראל יובל וגנר (משמאל) מדבר עם התלמידים

 

מתנדב העמותה אורן בליצבלאו במהלך ההדרכה עם התלמידים
מתנדב העמותה אורן בליצבלאו במהלך ההדרכה עם התלמידים

 

התלמידים בהתנסות טעימות הגלידה עם כיסויי העיניים
התלמידים בהתנסות טעימות הגלידה עם כיסויי העיניים

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד