הפנינג נגישות חווייתי בקניון שבעת הכוכבים

7/02/2019
 
 

בתאריך 8.1.19 עמותת נגישות ישראל קיימה הפנינג נגישות חוויתי לקהל הרחב בקניון שבעת הכוכבים בהרצליה - ההפנינג הייחודי והמרגש ברא עבור המשתתפים עולם של חוויות בנושא נגישות ואנשים עם מוגבלויות

בהפנינג הופעלו 4 תחנות התנסות חווייתיות אותן העבירו מדריכי העמותה שהנם אנשים עם מוגבלויות שונות.

 

תחנת מוגבלות בראיה הופעלה על ידי המדריך רמי, אשר סיפר את סיפורו האישי, מתי וכיצד התעוור, שיתף בדרכי ההתמודדות שלו בחיי היום יום והסביר כיצד נכון להציע עזרה לאדם עיוור. המשתתפים התנסו בטעימות גלידה עיוורות כשעל עיניהם כיסויי עיניים, בדרך זו יכלו המשתתפים להרגיש כיצד מתנהל ומתמודד אדם עיוור. בנוסף, התנסו המשתתפים גם בהליכה על עיוור, כאשר הם מתנסים בהליכה על מסלול כשעיניהם מכוסות והם נעזרים במקל נחייה.

 

המשתתפים התנסו בהליכה על עיוור
המשתתפים התנסו בהליכה על עיוור


תחנת מוגבלות בשמיעה, הועברה על ידי שושנה, שהיא מדריכה חירשת ויחד אתה היה רן, מתורגמן לשפת הסימנים. בתחנה זו המשתתפים התנסו בתקשורת ללא היכולת לשמוע, שיחקו במשחקי תקשורת שונים ולמדו כיצד ניתן לתקשר עם אדם כבד שמיעה/ חירש. כמו כן, למדו המשתתפים מילים בסיסיות בשפת הסימנים הישראלית.

המשתתפים התנסו גם במוגבלויות פיזיות שונות כמו מוגבלות בניידות, זאת באמצעות התנסות בנסיעה על כסאות גלגלים במסלול נגישות שהוקם במתחם. ההתנסות אפשרה למשתתפים להרגיש כיצד מתנייד אדם היושב על כסא גלגלים ומה הם האתגרים בחיי היומיום בהתניידות עם הכיסא. את התחנה העביר אייל, מדריך העמותה אשר מתנייד בכיסא גלגלים.

המשתתפים למדו מילים בסיסיות בשפת הסימנים הישראלית
המשתתפים למדו מילים בסיסיות בשפת הסימנים הישראלית


בנוסף, הופעלה בהפנינג תחנת גרפיטי נגיש בו המשתתפים התמודדו עם מוגבלות מוטורית בכפות הידיים, זאת באמצעות כפפות המגבילות את יכולת תנועת האצבעות. בתחנה זו היו צריכים לכתוב, לצייר, לקשור שרוכים ולהשחיל צורות כאשר המשתתפים אינם יכולים להשתמש כהלכה באצבעות ידיהם.

עמותת נגישות ישראל מודה לקניון שבעת הכוכבים על שיתוף הפעולה המיוחד אשר אפשר לבאי הקניון לחוות, ליהנות, להכיר ולהרגיש נגישות, בדרך אישית, רגשית, חווייתית ומאתגרת.


המשתתפים עברו מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפנינג נגישות חווייתי בקניון שבעת הכוכבים: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד