הפנינג נגישות חווייתי במתנ"ס שחקים עפולה

13/02/2019
 
 

בתאריך 10.2.19 קיימה עמותת נגישות ישראל הפנינג נגישות חוויתי בעפולה במסגרת אירועי חודש פברואר בעיר בנושא "תושווים ללא גבולות"

ההפנינג חשף את המשתתפים, הורים וילדים לעולמם של אנשים עם מוגבלויות ואפשר להם לחוות ולהתנסות במוגבלויות השונות. בין התחנות: מסלול מכשולים בכיסאות גלגלים, טעימות עיוורות של גלידות, סדנה בשפת הסימנים, גרפיטי נגיש.

 

המשתתפים מנסים לכתוב ולשרוך שרוכים עם כפפות מגבילות על הידיים
גרפיטי נגיש: המשתתפים מנסים לכתוב ולשרוך שרוכים עם כפפות מגבילות על הידיים


האירוע היה פתוח לקהל הרחב ופתח צוהר לעולמם של אנשים עם מוגבלויות, בו המשתתפים הכירו אנשים עם מוגבלויות שונות, אשר חשפו את סיפורם האישי ושיתפו בדרכים להתמודדות עם מוגבלותם.

נוסף על ההיכרות והמפגש, המדריכים הציעו למשתתפים גם להתמודד בעצמם עם המוגבלות שלהם בדרך חווייתית: פאני, מדריכה המתניידת בכיסא גלגלים הציעה למשתתפים להתנסות בנסיעה על כיסא גלגלים במסלול מכשולים מאתגר. רמי, מדריך עיוור אפשר למשתתפים להתנסות במוגבלות בראייה באמצעות כיסויי עיניים תוך ניסיון לזהות את טעם הגלידה שקיבלו.

 

המשתתפים התנסו בטעימה עיוורת של גלידות
המשתתפים התנסו בטעימה עיוורת של גלידות


שושנה, מדריכה חירשת, העבירה סדנא בה המשתתפים למדו מילים בסיסיות בשפת הסימנים ובנוסף למדו כיצד ניתן לתקשר עם אנשים עם מוגבלות בשמיעה. עדה, מדריכה המתניידת בכיסא גלגלים הציעה למשתתפים להתנסות במוגבלות מוטורית באמצעות כפפות המגבילות את יכולת תזוזת אצבעות ידיהם.

 

המפגשים וההתנסויות אפשרו לכל המשתתפים להכיר מקרוב ולהבין בצורה מעמיקה את ההתמודדויות השונות עמם מתמודדים אנשים עם מוגבלות בחיי היום יום, בדרך כיפית ומהנה. תודה מיוחדת לרשת "שחקים" עפולה על שיתוף הפעולה בקיום האירוע המרגש.

 

המשתתפים עברו מסלול מכשולים בכיסאות גלגלים
המשתתפים עברו מסלול מכשולים בכיסאות גלגלים

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפנינג נגישות חווייתי במתנ"ס שחקים עפולה: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד