תאור פעילויות והדרכות לצוות הפדגוגי

1/04/2013
 
 

מערכת החינוך בישראל מעודדת שילובם של תלמידים עם צרכים מיוחדים במסגרת החינוך הרגיל - בכך יש משום "הכרהביכולתם של כל התלמידים ללמוד, וזכותם ללימודים, מתוך הכרה וקבלה של שונות בין בניאדם כמרכיב בסיסי וטבעי" (מתוך דוח ועדת מרגלית לבחינת יישום חוק החינוךהמיוחד, תמוז התש"ס - יולי 2000).)

בעוד נושא השילוב במערכת החינוך חשוב והכרחי ליצירת שינוי אמיתי שיאפשר שילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה, פעמים רבות נתקלים מורים, מנהלי בתי ספר וילדים במקרים בהם השילוב בוצע אך הכנת השטח לקליטת אותו שילוב לא נעשתה עד הסוף. כך עם כל הרצון הטוב וההבנה בחשיבות השילוב התוצאות לא מושגות.

בנוסף אנו מחנכים את הנוער של היום למנהיגות, לעשייה, לתרומה לקהילה, הכוונתם לעשייה לקידום הנגישות המאפשרת שילוב אמיתי של אנשים עם מוגבלות בחברה, מאפשרת הנעה לפעולה באופן שניתן לראות מתוצאותיה שינוי ממשי.

עמותת נגישות ישראל מקדמת את הנגישות כאמצעי להשגת שילוב אמיתי של אנשים עם מוגבלות בחברה בכבוד, בשוויון, בזכות בביטחה ובמקסימום עצמאות. אחד מפרויקטי הדגל של העמותה הוא "חינוך לנגישות". מגיל גן ועד לאוניברסיטה מציעה העמותה תוכניות חינוכיות איכותיות, הפעלות קצרות ואורכות טווח ליצירת שינוי, ניפוץ סטיגמות והקניית כלים שיאפשרו שילוב מוצלח ואמיתי בבית הספר בפרט ובחברה הישראלית בכלל. 

כאן תוכלו למצוא מגוון הצעות חווייתיות, מרגשות, מאירות עיניים להצגת נושא קבלת השונה וחשיבות הנגישות כאמצעי לשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית ובסביבה הבית סיפרית. מעבר למוצג במדור זה – נשמח אם תצרו קשר עם העמותה בכל שאלה, בקשה להתאמות מיוחדות ובכלל עם כל יוזמה לקידום הנגישות בבית ספרכם.

סדנאות נגישות לצוות חינוכי

סדנאות חווייתיות ומגבשות המקנות לצוות החינוכי כלים לזהות, להכיר, להבין מוגבלויות שונות ואת האיזון בין פתרונות הנגישות שלהם.

הכיתות של היום משלבות בתוכן פעמים רבות ילדים עם מגוון צרכים מיוחדים. מעבר לצורך בהתמודדות עם כיתות גדולות, עומס מטלות על המורה, התמודדות עם בעיות "רגילות" של ילדים ונוער של היום, צריך המורה גם לדעת לאזן בין הצרכים של אותם ילדים עם צרכים מיוחדים שפעמים רבות נוצרת התנגשות בין פתרונות הנגישות של צרכים שונים. סדנאות הנגישות לצוות החינוכי מקנות לצוות כלים בסיסיים לזיהוי והתמודדות עם התנגשויות כאלה ובכלל עם שילובם של ילדים עם מוגבלות בכיתה ובבית הספר.

הרצאות

הזמנת הרצאות מרגשות, מעניינות, מעוררות השראה ובעיקר מאפשרות הצצה והבנה לעולמם של אנשים עם מוגבלות וחשיבות הנגישות כדרך לשילוב אמיתי בחברה בכלל ובארגונכם בפרט.

פרטים נוספים על הרצאות - לחץ כאן

ארוחות חושים

ארוחות חושים ונגישות הינה אמצעי מיוחד לקידום המודעות לנגישות ולאנשים עם מוגבלויות שונות ממקום של רגש וחוויה המבוסס על התנסות אותה ניתן לקיים בחדר המורים או בכל מקום כינוס אחר.

לפרטים על הזמנת ארוחת חושים ונגישות - לחץ כאן

 

 

ליצירת קשר להזמנת הדרכות נגישות - לחץ כאן

הדפס
עבור לתוכן העמוד