המלצה לטיול נגיש - כלניות בנגב המערבי, מוזיאון "משואה לתקומה" ומורשת הצנחנים

מפריחת הכלניות בנגב המערבי שכה מזוהות עם הדרום, דרך מוזיאון "משואה לתקומה"- מורשת הצנחנים בתקופת פעולות התגמול או טיול ברכב עם אתרים נגישים מקיבוץ יד מרדכי עד לקיבוץ מפלסים. הנה כמה מקומות שיבטיחו לכם טיול יומי צבעוני ומרתק
15/02/2012
 
 
כלניות

פסטיבל "דרום אדום" בעיצומו.
נתחיל טיולנו במתחם בצומת יד מרדכי  אליה מגיעים מצפון בכביש 4 .
במתחם, צומת יד מרדכי, תחנת מידע מרכזית המופעלת ע"י קק"ל ורט"ג. בתחנת המידע יספקו לנו מידע ומפות .
כדאי לברר אזורי פריחה מתאימים לאורך הציר קיבוץ יד מרדכי – קיבוץ מפלסים.
במתחם חנות, בית קפה ומסעדה נגישים.
נגישות במתחם צומת יד מרדכי: יש חניות נכים, יש שרותי נכים עם מאחזי יד תקניים.

מצומת יד מרדכי נמשיך בכביש 4 אל קיבוץ יד מרדכי ונבקר במוזיאון "משואה לתקומה".
בחלק השואה סיפורו המרתק של מרדכי אנליביץ ומרד גטו ורשה. בחלק התקומה דגש על מלחמת העצמאות ביד מרדכי ובאזור הדרום וההתיישבות בנגב.
שעות פתיחת המוזיאון בשישי ושבת  בין השעות 11.00-14.00
נגישות במוזיאון: אין חניית נכים אך יש חנייה חופשית בסמוך. הדרך מהחניה לכניסה ברמפה בשיפוע מתון עד בינוני  עם מאחזי יד, קופה נגישה לכ"ג, דלת הכניסה נגישה לכ"ג, יש גישה לכל אולמות התצוגה- מעבר בין מפלסים-רמפות מתונות, מעבר בין קומות במעלון מדרגות משופע, יש חומר כתוב,שרותי נכים מרווחים עם מאחזי יד תקניים בחצר המוזיאון ליד החניה.

נצא מקיבוץ יד מרדכי  בחזרה לכוון צומת יד מרדכי ונפנה מכביש 4 ימינה אל כביש 232 .
יעדנו  לכוון קיבוץ מפלסים הנמצא כ-13 ק"מ מפנייתנו לכביש 232. מול קיבוץ מפלסים (הנמצא משמאלנו) נראה שלט המורה על פניה ימינה אל אנדרטת "חץ שחור". במקום אתר גדול ומרשים לשימור מורשת הקרב בתקופת פעולות הגמול 1953-1956.  האתר ממוקם על גבעה הצופה על עזה.
נגישות באתר "חץ שחור": חניות נכים במגרש חניה נרחב, דרך נגישה לכניסה לאתר, דרך מרוצפת ישרה ורחבה מאד בין הנקודות באתר, כיתוב גדול וברור, 4 יח' "מסבירן" מפוזרים בנקודות שונות, ספסלי מנוחה מאבן, תצפית מרוצפת נגישה. שירותי נכים נרחבים עם מאחזי יד תקניים.

בצמוד ל"חץ שחור" חניון נגיש "חניון ארל'ה" לזכרו של  ארל'ה צוקרמן-איש של טבע, חבר קיבוץ גבים.   בחניון  ניתן לפוש לאחר הסיור באתר הגדול.
נגישות בחניון ארל'ה: חניות נכים, 5 שולחנות וספסלי פיקניק נגישים לכ"ג על משטח בטון משולטים בסמל כ"ג, הדרך לשולחנות סלולה, ישרה ורחבה. דרך סלולה ורחבה  אל שרותי נכים המשותפים לאתר ולחניון. מתקני משחקים אינם נגישים.

 

בילוי נעים!!

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד