רכיבת טנדם בקבוצת "כן ולא"

23/10/2011
 
 
קבוצת CanVelo בצילום קבוצתי בחנוכה 2008

קבוצת CanVelo יוצאת בכל סוף שבוע לדווש להגברת המודעות לבעיות של לקויי ראייה (בייחוד אלה שנעזרים בכלבי נחיה) וחשיפתן. הרוכבים העיוורים והשותפים שלהם יוצאים לרכוב באזורים שונים בארץ. כמו כן, זו דרך נהדרת ליהנות מפעילות פיזית, להיות בחוץ עם חברים, וליצור קשר חברתי עם הצוות, המתנדבים והבוגרים.


לשם הקבוצה, "כן ולא", יש משמעות כפולה. CAN = אפשר, VELO = אופניים (בעגה של רוכבי אופניים). בעברית CAN = כן, VE = ו, LO = לא. כלומר השם "כן ולא" מדבר על אלה שרואים ואלה שאינם רואים. בקבוצה 50 רוכבים, ובהם 15 עיוורים בוגרי המרכז, שכל אחד מהם הוא חלק מצמד הטנדם. הרכיבה הממוצעת נמשכת 60-25 ק"מ ומשתנה בקושי. מסלולי הטיולים הם לעתים בשבילים, לעתים בכבישים ולפעמים גם בעיר, שבה הפוטנציאל הגבוה לחשיפה ציבורית. הקבוצה חוגגת שלוש שנים של פעילות.

 

רכיבה על אופני טנדם דורשת, כמובן, שני אנשים. הקפטן (Captain) שרוכב מקדימה ואחראי על ההיגוי, החלפת ההילוכים וניווט המסלול. הקפטן צריך להזהיר את הסטוקר (Stoker) שיושב מאחוריו לגבי מכשולים וחייב לתאם איתו פעולות כמו האטה או פנייה. הסטוקר פועל בעיקר בתור המנוע של האופניים וחייב להיות בתיאום עם הקפטן. מכיוון שהסטוקר לא צריך להיות מוטרד מהניווט (ולמען האמת יוכל לדווש בהצלחה עם עיניים סגורות) כך מסוגלים חברי הקבוצה העיוורים לרכב על אופני הטנדם.


ב-2008 החלה הקבוצה פרויקט שנקרא "בשביל העצמאות" - כמה מסעות של ימים ספורים (כולל לינה מסודרת) בכל הארץ, האחרון היה ברמת הגולן.

 

לאתר הקבוצה לחץ כאן

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד