העמותה קיימה הפנינג "נגישות = רגישות" במכללת הדסה

22/04/2015
 
 
סטודנטים בסדנת שפת הסימנים בתחנת מוגבלות בשמיעה
סטודנטים בסדנת שפת הסימנים בתחנת מוגבלות בשמיעה

אגודת הסטודנטים במכללת הדסה הרימה את דגל הנגישות וערכה בפעם הראשונה הפנינג "נגישות=רגישות" במכללה.

בתאריך ה- 30.3.15 ערכה עמותת נגישות ישראל, בשיתוף עם אגודת הסטודנטים של מכללת הדסה, הפנינג תחנות התנסות חווייתיות לכלל הסטודנטים. מטרת היום הייתה להעלות את מודעות הסטודנטים לנגישות ולאנשים עם מוגבלות.

ברחבי המכללה הוקמו תחנות התנסות חווייתיות, בהם הסטודנטים נחשפו למוגבלויות שונות דרך מפגשים עם מדריכים עם מוגבלות וכן התנסות חווייתית בכל אחת מהמוגבלויות.

בתחנת מוגבלות בראייה- התנסו באכילת גלידה ללא היכולת לראות והשתמשו ביתר החושים לזיהוי. בתחנת מוגבלות בניידות- הסטודנטים חוו את המכשולים בהם נתקלים סטודנטים עם מוגבלות בניידות, בעזרת מסלול מכשולים על כסאות גלגלים.

תחנת ה'גרפיטי הנגיש'- המחישה לסטודנטים איך פעולות פשוטות לכאורה פתאום הופכות לקשות, כאשר יש לך מוגבלות מוטורית בידיים.

הסטודנטים נפגשו עם מדריכה עם מוגבלות קוגניטיבית אשר המחישה את תחושת הקושי וההתמודדות עם המוגבלות והצורך העז בסבלנות, הקשבה ואמפתיה מהסביבה.

עוד עברו הסטודנטים בתחנת מוגבלות בשמיעה בה עברו סדנה בשפת הסימנים, למדו איך לתקשר אחרת וגם צחקו ללא הפסקה.

לינוי רמ"ח פנים, אגודת הסטודנטים מכללת הדסה:
"זו הפעם הראשונה שאנו מקיימים הפנינג נגישות במכללה, והיה מדהים! הסטודנטים לקחו חלק ושיתפו פעולה בתחנות השונות שפוזרו במכללה. בכל תחנה הייתה חוויה אחרת שהמחישה ולו במעט את הקושי וההתמודדות עם מוגבלות, והתפעלות הסטודנטים הייתה בהתאם. מעבר לכך, הועמדו שלוש תחנות של סטודנטים מהמכללה בשיתוף מרכז אתגרים: תחנת קשב וריכוז, תחנת שפה, תחנת סכרת ופיברומיאלגיה. סמוך לאזור האירוע הוקרנו סרטים של סטודנטים מהחוג לתקשורת צילומית העוסקים בחיים עם מוגבלות.

אנו כאגודת סטודנטים רואים במתן כבוד לזולת ערך עליון, ומתוך כך אנו עושים הכל על מנת לשמר, לטפח ולפתח ערך זה. אירוע הנגישות שהאגודה קיימה הינו אבן דרך בהשקפה זו."

 

אנו שמחים על העשייה המבורכת הזו,

יישר כוח אגודת הסטודנטים מכללת הדסה!

 

   

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד