העמותה קיימה הפנינג נגישות במכללת עזריאלי בירושלים

18/06/2015
 
 
סטודנטים מתנסים במסלול מכשולים על כסאות גלגלים

בתאריך ה-10.6.15 קיימה העמותה הפנינג נגישות ב"עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה" בירושלים,
זאת כהמשך לפעילות שקיימה במכללה בתאריך ה- 29.4.15 ובה נערכה הרצאת "מבוא לנגישות" לסגל המנהלי והאקדמי. הסגל נחשף לעולם הנגישות והחלה היכרות עם המוגבלויות השונות ומשמעותן, בדגש על סטודנטים עם מוגבלות.

הפנינג הנגישות נערך ביום שני ה- 10.6 - הרחבה המרכזית במכללה התמלאה בתחנות התנסות חווייתיות ובהמוני סטודנטים וסגל אקדמי ומנהלי שהגיעו לחוות קצת מעולמם של אנשים עם מוגבלות. מטרת ההפנינג הינה להעלות את המודעות לנושא הנגישות ומפגש עם המוגבלות ועם אנשים עם מוגבלות. התנסות חווייתית, בה כל אדם מתנסה בהתמודדות עם מגבלה, ממחישה בצורה הברורה ביותר את המגבלות איתן מתמודד אדם עם מוגבלות.

בתחנת מוגבלות בראיה הסטודנטים התנסו בחוויית העיוורון על ידי אכילה עיוורת של גלידה.
בתחנת מוגבלות בניידות, הסטודנטים חוו איך מרגיש אדם היושב על כסא גלגלים אשר מגיע למקומות שונים ונתקל במכשולים רבים.
בתחנת ה"גרפיטי הנגיש" הבינו את הקושי בעשיית פעולות פשוטות כשיש מוגבלות מוטורית בידיים.
בתחנת מוגבלות בשמיעה, עברו הסטודנטים סדנה בשפת הסמנים, נפגשו עם מדריכה חירשת ומתרגם לשפת הסימנים, שהסבירו איך מתקשרים בדרך נכונה עם אדם עם מוגבלות בשמיעה.
בתחנת לקויות למידה, נחשפו הסטודנטים למוגבלות ה"בלתי נראית" ועברו חוויה הממחישה איך הסביבה מעצימה את המוגבלות ואיך סטודנטים אלו מתמודדים בלימודים.

תגובות

תגובתן של סוזנה וולף - מנהלת מרכז תמיכה, וחוה ענר- רכזת נגישות וטכנולוגיות: "אנו רוצים להביע את הערכתנו הרבה על פעולתכם בעמותה ככלל, ועל ההפנינג שקיימתם אצלנו בפעם הראשונה במכללה בפרט. הצטיינתם בארגון והפקת האירוע, כל מדריכי התחנות תרמו מהידע והחוויות האישיות שלהם במקצועיות רבה וידעו להתחבר וליצור קשר עם קהל המשתתפים, סטודנטים וסגל כאחד.

הפעילות תרמה רבות למודעות לנושא נגישות ורגישות לאנשים עם מוגבלויות. האירוע עורר שיח בקרב המשתתפים ומיקם את הנושא על סדר היום. ההתנסות האישית בתחנות השונות הפכה את החוויה למשמעותית ובעלת ערך! מבחינתנו יום זה הוא גם פתח להמשך עבודה בנושא נגישות במכללה בכל המישורים.

בנוסף, חשוב לנו להודות לכם על ההקשבה וההתייחסות לצרכים של המכללה במהלך כל התקופה, כולל ההרצאה לאנשי הסגל המנהלי והמרצים ועד לקיום האירוע עצמו. תודה רבה, נשמח לשתף פעולה גם בעתיד".

תודות

תודה גדולה לסוזנה וולף- מנהלת מרכז תמיכה לסטודנטים ויועצת המכללה, ולחוה ענר- רכזת נגישות, על הנחישות לקיום ימי מודעות אלו וכן על הרצון הגדול לחולל שינוי בקרב הסגל והסטודנטים.
תודה לאגודת הסטודנטים ולתא הנגישות על העזרה בתפעול ההפנינג.

יישר כוח!

 

 

   

הדפס
עבור לתוכן העמוד