הפנינג נגישות=רגישות" במרכז הבינתחומי הרצליה

24/03/2016
 
 
סטודנטים משחקים כדורסל בכיסאות גלגלים

בתאריך ה-22.3.16 הבינתחומי הרצליה קיימה הפנינג "נגישות=רגישות" בשיתוף עם עמותת נגישות ישראל, המרכז לנגישות וטיפול כישורי למידה ואגודת הסטודנטים של המכללה.

הרחבה המרכזית התמלאה בתחנות התנסות חווייתיות אשר להם הוזמנו הסטודנטים, כדי לחוות קצת מעולמם של אנשים עם מוגבלות. מטרת ההפנינג הינה להעלות את מודעות הסטודנטים לנושא הנגישות ולהפגיש אותם עם אנשים עם מוגבלות. התנסות חווייתית, בה כל אדם מתנסה בהתמודדות עם מגבלה, ממחישה בצורה הברורה ביותר את המגבלות איתן מתמודד אדם עם מוגבלות.

בתחנת מוגבלות בראיה הסטודנטים התנסו בחוויית העיוורון על ידי אכילה עיוורת של גלידה.

בתחנת מוגבלות בניידות, הסטודנטים חוו איך מרגיש אדם היושב על כסא גלגלים אשר מגיע למקומות שונים ונתקל במכשולים רבים. עוד התנסו במשחק כדורסל על כסאות גלגלים, וחוו ספורט בצורה אחרת.

בתחנת ה"גרפיטי הנגיש" הבינו את הקושי בעשיית פעולות פשוטות כשיש מוגבלות מוטורית בידיים.

בתחנת השמיעה, עברו הסטודנטים סדנה בשפת הסמנים, נפגשו עם מדריך חירש ומתורגמנית שהסבירו איך מתקשרים בדרך נכונה עם אדם עם מוגבלות בשמיעה.

בכל תחנה השתלבו סטודנטים מתנדבים מאגודת הסטודנטים, אשר סייעו בהקמת האירוע וליווי התחנות. עשיה משותפת זו תרמה המון לסטודנטים ולצוות העמותה מכל הבחינות, ואנו מודים לכם מאוד.

יישר כוח והמשיכו בעשייה המבורכת למען קידום הנגישות.

 

בתחנת ה"גרפיטי הנגיש" ניסו הסטודנטים לכתוב עם כפפות קשיחות ומגבילות על הידיים  בתחנת מוגבלות בראיה הסטודנטים התנסו בחוויית העיוורון על ידי אכילה עיוורת של גלידה

סטודנטים בתחנת מוגבלות בשמיעה  סטודנטים מתנסים בנסיעה בכיסא גלגלים

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד