הפנינג נגישות במכללת בית ברל

13/06/2016
 
 
סטודנטים מנסים לכתוב עם כפפות קשיחות על הידיים

ביום רביעי ה-8.6.16 עמותת נגישות ישראל קיימה הפנינג נגישות במכללת בית ברל, בשיתוף אגודת הסטודנטים

ברחבה המרכזית של המכללה נפרסו תחנות התנסות חווייתיות המדמות סוגים שונים של מוגבלויות - מסלול מכשולים על כסא גלגלים, טעימה עיוורת של גלידות, גרפיטי נגיש ומשחקים מוטורים המדמים מוגבלות בידיים, סדנה בשפת הסימנים ותחנה של מוגבלות קוגניטיבית. בכל תחנה זכו הסטודנטים להכיר מדריך עם מוגבלות, אשר שיתף מסיפורו האישי והכיר למשתתפים את דרך ההתמודדות שלו עם המוגבלות.

המטרה של הפנינג הנגישות הייתה להעלות את המודעות לעולם הנגישות ומשמעותו, בקרב הסטודנטים וסגל המרצים. בנוסף, ההיכרות האישית והמפגש בין הסטודנטים לאנשים עם מוגבלויות, יצר הזדהות והבנה מצדם כמה הצורך בנגישות הוא חשוב וקריטי בתחומי חיים רבים בכלל ובין כותלי המכללה בפרט.


 

תגובות

התגובות ליום הפעילות היו חיוביות ביותר, סטודנטים רבים פנו אלינו והביעו את שביעות רצונם מהדרכים היצירתיות והייחודיות שבעזרתם הם זכו להיחשף לנושא.
 

מדבריה של ראש החוג לחינוך מיוחד:
"אני שנים מתעסקת בתחום של אנשים עם מוגבלות, אבל ההיכרות מקרוב זה דבר מופלא שחובה שכל אדם יעבור. אני חושבת שהדרכה שכזאת צריכה להיכנס לתוך תכניית הלימודים של הסטודנטים".

 

תגובתה של ענבל כפרי, ראש מחלקת מעורבות חברתית של אגודת הסטודנטים בית ברל:
"לכל המדריכים והעובדים הנפלאים של נגישות ישראל, היה תענוג לארח אתכם בהפנינג נגישות במכללת בית ברל. העבודה איתכם הייתה נעימה ומקצועית, עוד משלב התכנון ועד האירוע עצמו. כיף לעבוד עם מקצוענים. היה יום כ"כ חשוב, ההזדמנות להתנסות ולחוות בצורה כ"כ אישית היא לא משהו שקורה לעיתים קרובות. מתגובות הסגל והסטודנטים אני מבינה שהצלחנו לעשות שינוי, זו הייתה מטרת היום. יישר כוח ונפגש באירועים הבאים".

 

סטודנטים עם אוזניות אוטמות יושבים עם מדריך עם מוגבלות בשמיעה  סטודנטים מנסים לפתור קופסאות חשיבה בתחנת המוגבלות הקוגניטיבית

סטודנטים בטעימה עיוורת של גלידה  סטודנטים מתנסים במסלול מכשולים על כיסאות גלגלים

הדפס
עבור לתוכן העמוד