יום נגישות - תוכנית עתי"ד וקרן חרו"ת

ביום שני ה-11.3 קיימה תוכנית עתי"ד וקרן חרו"ת יום עיון בנושא נגישות. ביום העיון השתתפו כ-100 מנהלות בתי ספר ממ"דים ורכזים מרחבי הארץ
15/03/2012
 
 
המנהלים מתנסים במסלול מכשולים על גלגלים

 

במסגרת היום עברו המשתתפים הרצאה שכללה: היכרות עם מושגי היסוד מתוך עולם הנגישות, היכרות עם המוגבלויות השונות ומשמעותן (ראייה, שמיעה, ניידות וקוגניציה), העמקה בדרכי הנגישות הפיזית ונגישות השירות והיכרות מעמיקה עם תקנות וחוקי הנגישות הנוגעים למוסדות החינוך השונים- מהי נגישות במסגרות החינוכיות? מהן הדרכים הקיימות ברשותנו לבצע ולקיים  נגישות במסגרת בית הספר? וכיצד ניתן לקיים ולממש את זכויותיהם של תלמידים בעלי מוגבלויות במערכת החינוך?

 

בהמשך היום התחלקו המשתתפים לקבוצות ועברו בין ארבע תחנות שונות - כאשר כל תחנה מייצגת מוגבלות שונה. בתחנות התנסו המשתתפים במהות המוגבלות - החל מהתמודדות עם מסלול מכשולים על כסאות גלגלים, טעימה עיוורת של גלידות, היכרות והתנסות בעולם שפת הסימנים וכבדי השמיעה ועוד. בנוסף זכו המשתתפים להכיר בכל תחנה, מדריך עם מוגבלות, ששיתף את המשתתפים בעולמו הפרטי, חוויותיו, קשייו והצלחותיו.


המפגשים היו ערים ודינאמיים, המשתתפים הביעו רגישות רבה ורצינות מלאה במוטיבציה לחיפוש הדרכים "לצאת מהקופסא" ולעשות אחרת במחוזותיהם.


הרב יורם רוש, מנחה תוכנית עתי"ד: "יום מרגש, מלמד ומאתגר. עצם ההתנסות תרמה המון לחוויה והחיבור היה גדול. יום זה יצר הרבה סבלנות כלפי השונה והחריג. יום שאפשר לנו לפתוח את העיניים מזוויות אחרת".

 

תודה רבה מקרב לב ליואל כהן (מנהל תוכנית עתי"ד), הרב יום רוש (מנחה תוכנית עתי"ד), עירית אלירז (מזכירת התוכנית) ולכלל המנהלים והרכזים שהשתתפו ביום זה והפכו אותו לפורה ויוצר עם המון חשיבה ונכונות להמשך עשייה בשטח.

 

תודה רבה לצוות עמותת נגישות ישראל שהקדישו מזמנם בכדי להעלות את המודעות של המשתתפים.

 

המנהלים מתנסים בכיסאות גלגלים המנהלים עם כיסויי עיניים, מתנסים בטעימה עיוורת

הדפס
עבור לתוכן העמוד