העמותה קיימה השתלמות מורים בפסג"ה הרצליה

5/11/2015
 
 

עמותת נגישות ישראל קיימה ב-2.11.15 השתלמות לכ-35 מורים מבתי הספר היסודיים בהרצליה, במסגרת הקורס "מורה יוזם - זכויות ילדים בראי הקולנוע " בהשתלמות פסג"ה.   

המורים עברו הרצאה על מושגי יסוד מעולם הנגישות, שהתמקדה במהי נגישות פיזית (מתו"ס) וכיצד היא מתקיימת בבתי הספר, היכרות מעמיקה עם נגישות השירות בדגש על הנגשה פרטנית - איך אני כמורה הנותן שירות לתלמידים ולהורים יכול להעניק שירות נגיש, מכיל ושוויוני יותר.

בהכשרה הושם דגש גדול על נגישות חברתית וכיצד אני כ'מורה' יכול לפתח את הנגישות החברתית בכיתה או בשכבה ולקדם את השילוב של תלמידים עם מוגבלות במערכת החינוך. במהלך ההרצאה ניתנו כלים למורים כיצד לשפר ולקדם את הנגישות החברתית בבית הספר. בין השאר קיבלו המשתתפים מערכי שיעור ומצגות לשימוש באופן עצמאי בכיתות.

מתוך דברי המשתתפים: "הדברים שנאמרו מאוד מרגשים, אני באופן אישי אקח את האינפורמציה הזאת על מוגבלויות ונגישות ומבטיחה להעביר בבית ספרי את המסר, ולנסות להשפיע על התלמידים בשכבה."

תגובתה של קרין תירוש, אחראית הקורס 7-9 "מורה יוזם – זכויות ילדים בראי הקולנוע":
"ברצוני להודות לכם על ההרצאה המאוד מעניינת ומעשירה, שהעברתם למשתלמות של הקורס "מורה יוזם - זכויות ילדים בראי הקולנוע", שנה שנייה, בפסגת הרצליה.
סעיף 23 באמנה לזכויות הילד מדבר על זכותם של ילדים עם מוגבלויות, לחיים נורמליים, ולכבוד יום הנגישות הבינלאומי, הזמנו אותך, כנציגת עמותת נגישות ישראל, לספר למורות אודות העמותה, ועל פעולותיה המבורכות.
הרבה משתלמות סיפרו שלאחר המפגש אתך, הציגו בפני התלמידים את נושא הנגישות וקיימו בכיתות שיעורים בהקשר לסעיף 23 בליווי סרטים קצרים. תודה רבה לכם ויישר כוח".

הדפס
עבור לתוכן העמוד