"נגישות ישראל חדרה" - שלוחה חדשה בעמותה

20/08/2014
 
 
לוגו נגישות ישראל חדרה

אנו שמחים לבשר לכם על הקמת  שלוחה חדשה בעמותת נגישות ישראל - "נגישות ישראל חדרה" 

פעילות השלוחה החלה לפני מס ימים וכבר צוברת תאוצה.

 

השלוחה פועלת להקמת קבוצת מתנדבים שתשמש כמקום מפגש לתושבי חדרה ולפעילים המתנדבים של "עמותת נגישות ישראל" בחדרה, כפלטפורמה להעלאת סוגיות הנוגעות לחוסר נגישות או נגישות לקויה במרחב הציבורי (פניות הציבור) ולשיתוף מידע וחוויות בתחום.

הקבוצה מיועדת לכל אחת ואחד שאיכפת לו מנושא הנגישות ושהיה רוצה להביא לשינוי המצב הקיים בעיר, ללא שום קשר לגיל, מין או מצבו הבריאותי. הקבוצה מכילה חברים ללא מוגבלויות וכאלה עם מוגבלויות שונות, שעריה פתוחים לכל איש ואישה באשר הם ולכל אחד או אחת אשר רוצים להיות שותפים ולקחת חלק פעיל בהנגשת העיר לכלל תושביה.

אל תשכחו, גם אם כיום אין לכם נגיעה בנושא, לכולנו יש הורים, סבים, מכרים או קרובי משפחה אחרים עם מוגבלות כלשהי וכדרך הטבע בעתיד הרחוק זה יתפוס גם אותנו, כך שהמטרה היא לטובת כולנו!

יזמי הקבוצה

"נגישות ישראל חדרה" הינה קבוצת מתנדבים פרטית שהוקמה ע"י עמיחי גורפינקל וגולן לקס, שני תושבי העיר חדרה בעלי תושייה ואכפתיות חברתית, אשר החליטו לעשות מעשה ולקדם את נושא הנגישות בעיר. שניהם בעלי רקע עשיר של עשייה בתחום הנגישות, וניסיון בעבודה מול גורמים ציבוריים. יחדיו הם מנהלים במשותף ובהתנדבות את הקבוצה.

הקבוצה מנוהלת בהתאם לרוח, להנחיות ולנהלים של "עמותת נגישות ישראל", באישורה ובתמיכתה ובנוסף זוכה להכרה ושיתוף פעולה מצד הנהלת עיריית חדרה.

 

המתנדבים

המתנדבים "בנגישות ישראל" נמנים מכל העדות, הדתות, המינים והגילאים: תלמידים, סטודנטים וגמלאים, לצד מנהלים בכירים ובעלי מקצועות חופשיים, חלקם עם נכויות מולדות, נפגעי תאונות דרכים, נכי צה"ל, תאונות עבודה ועוד... מה שמאפיין את כולם הוא תחושת השליחות והמעורבות החברתית, בתוספת ההפנמה שהם זכו להיות חלק ממשהו חשוב ומשמעותי.

כל הפעילים שבקבוצה נרשמים כמתנדבים בעמותת "נגישות ישראל" ואינם משמשים כיועצים מקצועיים, אלא כסוקרים בלבד ו/או פעילי מטה ושטח! ייעוץ נגישות חייב להיעשות ע"י יועצים מומחים בתחום שהוכשרו לכך!

 

אופי הפעילות

עמותת נגישות ישראל חרטה על דגלה מראשיתה לפעול רק בדרך של שינוי חיובי, באמצעות: למידה, התנסות וייעוץ מקצועי. הפגנות, צעקות ואיומים אינם מנת חלקנו ולא נקבל או נסבול בשום פנים ואופן אלימות פיזית או מילולית בקרב פעילי העמותה!

נגישות ישראל חדרה שמה לה למטרה לתת מענה לכל אדם, ולא חשוב מה מוגבלותו, ולאפשר לו לקיים אורח חיים תקין ונורמאלי במרחב הציבורי במידה עצמאית ומכובדת וללא צורך בליווי ועזרה במידת האפשר.

בקרוב יערך בעיר קורס הסמכה לסוקרי נגישות (בחינם), שבוגריו יוכלו להצטרף ל"סיירת נגישות" אשר תסקור עסקים ומקומות בעיר, תאתר ותיידע אודות מפגעי נגישות או מודלים להנגשה מוצלחת, העלאת המודעות אליהם ופרסומם באתר נגישות ישראל. מספר המקומות מוגבל! אז מהרו ליצור קשר דרך דף הפייסבוק של הקבוצה.

להזכירכם- נגישות הינה חובה על פי חוק, אך גם זכותו הטבעית של כל אדם, להגיע לכל מקום אשר יחפוץ, בכוחות עצמו, בביטחון ובכבוד!

הצטרפו אלינו לפייסבוק, לקבלת פרטים והרשמה לקבוצה -
לפייסבוק הקבוצה - לחצו כאן

הדפס
עבור לתוכן העמוד