שמחים לראות את מעגלי ההשפעה שאנחנו יוצרים ברחבי הארץ

1/08/2017
 
 
מפגש 'מסמנים בבר' של פרויקט תאז"ה
מפגש 'מסמנים בבר' של פרויקט תאז"ה

מיטל קפטה- אלקיים, בוגרת קורס שפת סימנים למתחילים בהדרכתה של רותי לבינגר שהתקיים בחולון, עובדת כיום כרכזת מועדון חרשים במתנ"ס נווה ארזים שבחולון.

להלן כתבה על פעילות המועדון, שהתפרסמה באתר השקמה חולון.


 

תעבירו את זה הלאה אבל בשפת הסימנים

הדוגמה המוצלחת של מועדון החירשים בחולון, שמחבר בין אנשי הקהילה, חירשים ושומעים

מאת: יורם לוי / השקמה חולון

המרכז הקהילתי נווה ארזים מארח מדי יום שני בערב את חברי מועדון החירשים של חולון. החברים מגיעים למפגש חברתי על כוס קפה, צופים יחדיו במהדורת החדשות המתורגמת לשפת הסימנים ולאחר מכן מתכנסים להרצאה בנושאים שונים. את המועדון מלווה המתורגמן לשפת הסימנים רפאל בוסידן שעושה זאת במקצועיות ובמסירות רבה. במהלך השנה חברי המועדון יוצאים לטיולים, לנופשים בסופי שבוע, חוגגים יחדיו את החגים ולוקחים חלק בפעילויות המרכז הקהילתי.

בשנה האחרונה מרכזת את המועדון מיטל קפטה-אליקים, שהגיעה מעולם השומעים ומתוך סקרנות לשפה השתתפה בקורס ללימוד שפת הסימנים מטעם "תעביר את זה הלאה", בהובלת המורה לשפת הסימנים, רותי לבינגר, אישה חירשת מוותיקות המועדון. מעבר לעבודתה המסורה במועדון מדי שבוע, מיטל בחרה לשלב את חברי מועדון החירשים בפעילויות קהילה שונות כדי שתיווצר אינטראקציה חברתית בין שומעים לחירשים.

ביום שני האחרון חגג המועדון את סיום שנת הפעילות בפארק אוטופיה, החברים יצאו ליום כיף שכלל גם ארוחת ערב ומופע של רקדנית בטן. פעילות המועדון תחזור שוב בתחילת ספטמבר ומיטל מזמינה שומעים וחירשים בקהילה להצטרף ולהגיע מדי יום שני בערב להרצאות מעניינות ולהיכרות עם אנשי המועדון ופעילויותיו.

לכתבה באתר השקמה חולון - לחצו כאן >>

הדפס
עבור לתוכן העמוד