העמותה ערכה יום עיון "אקדמיה נגישה" בקריה האקדמית אונו - סבב שני

22/04/2015
 
 
מתוך הפנינג הנגישות הראשון שהתקיים ב 2.2.15
מתוך הפנינג הנגישות הראשון שהתקיים ב 2.2.15

ב-1.4.15 ערכה הקריה האקדמית אונו, ביחד עם עמותת נגישות ישראל, יום עיון "אקדמיה נגישה" בפעם השנייה, לסגל המנהלי והאקדמי.

המשתתפים נהנו מיום חווייתי בו נחשפו לתחום הנגישות, הכירו את סיפורם האישי של אנשים עם מוגבלויות וכן רכשו כלים להענקת שירות נגיש לקהל הסטודנטים והסגל באקדמיה.

ההכשרה נפתחה בהרצאה מקצועית "מבוא לנגישות". בהרצאה נחשפו המשתתפים למושגי יסוד מעולם הנגישות, היכרות עם המוגבלויות השונות ומשמעותן, בדגש על סטודנטים עם מוגבלות. היכרות עם נגישות המתו"ס (מבנים תשתיות וסביבה), נגישות השירות ומתן כלים לשירות נגיש- כיצד אנו יכולים לייצר סביבה אקדמית נגישה.

בחלק השני של היום עברו המשתתפים בין ארבע תחנות התנסות חווייתיות המדמות מוגבלויות שונות (ראייה, שמיעה, ניידות ולקויות למידה). בכל תחנה זכו המשתתפים להכיר באופן אישי אנשים עם מוגבלויות שונות אשר סיפרו את סיפורם האישי- ההתמודדויות, ההצלחות והקשיים אותם עוברים יום-יום. מפגש זה ייחודי בהיותו מאפשר לקהל להתחבר אל האדם העומד מולו, ממקום של סקרנות ורצון להכיר- "לשבור את קיר הזכוכית".

תגובתן של מנהלת משאבי אנוש הגב' אסנת גורן והגב' שרי אבן ממשאבי אנוש: "גם סדנת הנגישות השנייה שהעברתם לעובדים בארגון שלנו הייתה מעניינת ומלמדת. מתגובות משתתפים רבים התרשמנו ש"עיניהם נפקחו", נהיו מודעים יותר לקשיי הנגישות של ציבור הנכים לסוגיו. מעבר לכך אנו רוצות לציין שהארגון , התזמון והביצוע שהיה באחריותכם תקתק " כמו שעון שוויצרי " והמדריכים היו מעולים ומשכנעים. תודה רבה".

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד